En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

 

Dünya üzerinde birbirimizle haberleşme imkânını arttıran internet sayesinde birçok alanda bilgi sahibi olma, görsel ya da video materyallerine ulaşma şansına sahibiz. Özellikle dizi sektöründe internetten izlenme, Netflixgibi platformlar sayesinde gün geçtikçe yaygınlaşıyor.  Yabancı dizilerin arasında en çok beğenilenler  şöyle:

1-Game Of Thrones

Şaşırılmayacak üzere bu listeye Game of Thrones’ı almazsak ejderhalar tarafından yutulabilirdik. Gerek konusu gerek görselliği gerekse hikâyenin işleyiş tarzındaki can alıcı yapısıyla binlerce izleyiciyi büyülüyor. Her sezon en az üç cenaze kaldırılmasıyla bizleri ya sevindiriyor ya da üzülmemize neden oluyor. Ancak her an, herkesin öleceği bu dizinin izleyici kitlesi gün geçtikçe azalmaktan ziyade artıyor. Tüm yeni sezonunu hasretle ve özlemle bekledikten sonra en nihayetinde yeni bölümleri izleyicilerle buluşmuş durumda.

2-Friends

https://www.youtube.com/watch?v=R5Ty4e2UVME

Game of Thrones gibi günümüzde yayınlanan bir dizi olmasa da Friends, on sezon boyunca izleyicileriyle buluştu. 90’lı yıllarda başlayan Friends dizisi üç kadın, üç erkek toplamda altı karakterin arkadaşlığını birbirinden komik hayatlarını anlatıyor. Sağlam bir izleyici kitlesine sahip Friends’in yayın hayatına son vermesine rağmen halen keyifle izlenmekte olduğunu belirtiriz.

3-Breaking Bad

Breaking ilk sezonun ilk bölümden itibaren heyecan duygusunu azaltmamış, tam tersine her yeni sezonda heyecan dalgasını daha da arttırmış bir dizi. Kanser hastası bir kimya öğretmenin, ailesine bir şeyler bırakabilmek için uyuşturucu işini anlatan bir dizi. Hikâyenin işleyişi ve karakterlerin özellikleri bakımından izleyici kitlesini arttırmaya başardı. Sağlam bir izleyici kitlesinin yanında başarılı ödülleri de toplayan Breaking Bad, en çok izlenen yabancı dizilerin arasında.

4-How I Met Your Mother

Çocuklarına, anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatan bir adamın hikâyesi. Hikâye işleyiş bakımından benzerlik taşısa da iki dizi, sağlam bir hayran kitlesine sahip. Komedi tarzına sahip hikâyede iki kadın, üç erkek toplamda beş karakterin komik arkadaşlığını ve bir karakterin evlendiği kadını ararken ki başından geçen komik hikâyeleri anlatılıyor.

5-Doctor Who

Halen devam eden bu dizinin sağlam bir geçmişi var. Uzay sevenler ve bilim kurguya bayılanların severek izlediği bu dizi, geçmiş ve gelecek üzerinde oluşturulmuş hikâyesiyle zaman lordu denilen bir adamın hikâyesini anlatıyor. Zaman lordu evrende dilediği yere gidebilen ve dilediği zamana dönebilen bir karakter. Yanında her zaman dünyadan seçtiği bir karakterle, zaman yolculuğu yapmasını sağlayan Tardis’iyle maceradan maceraya koşuyor. Sağlam bir izleyici kitlesi ve bilim kurgu tarzıyla dizi severleri kendisine hayran bırakıyor.

6-The Walking Dead

https://vimeo.com/41285800

Adından sıkça söz etmiş, geniş bir izleyici kitlesine sahip bu diziyi de en çok izlenenlerin arasında yer vermememiz söz konu değil. Zombilerle, insanlarla ve insanların kendi aralarındaki rekabetleriyle dizi izleyicilerini kendisine hayran bıraktı ve dünyada büyük yankı uyandırdı. Bir nevi zombi dizisi olan The Walking Dead, zombi kavramını işleyiş bakımından da oldukça başarılı bir dizi.

7-Da Vinci’s Demons

Dizi, ünlü mucit ve ressam olan Leonardo da Vinci’nin hayatını anlatıyor. Kendi resimlerini ve icatlarını yaparken aynı zamanda kraliyet ailesi için silahlarda yapıyor. Da Vinci’nin en büyük arzusu annesinin kim olduğunu ve neden gittiğini bulmak. O dönemin Hristiyan topluluğuyla Papa arasındaki çatışmalara da yer veren dizi izleyicilerin takdirini topluyor.

8-Supernatural

https://www.youtube.com/watch?v=4kmA86_hnbo

İki kardeşin, babalarının kaybolması üzerine iblislerle, hayaletlerle ve bunun gibi birçok doğaüstü varlıklarla olan savaşını anlatan dizi. İki kardeşin geçmişleri de pek parlak değil. Geçmişte çok küçük yaşlarda annelerinin doğal olmayan ölümleri üzerine babalarının doğaüstü varlıklarla olan savaşlarından dolayı oradan oraya sürüklenmişlerdir. Dizi halen devam etmekte ve her geçen zaman izleyici kitlesini daha da artırıyor.

9-Prison Break

Bir nevi hapishane dizisi olan Prison Break, aksiyon dolu konusu ve karakterlerin sağlam bir hikâyeye sahip olmasıyla hak ettiği bir izleyici kitlesine sahip. Konuların işleyişi bakımından kendisine hayran bırakan dizi, birçok kesim tarafından takdirle alkışlandı.

10-Vikings

Geçmiş zamanın en çok korkulan topluluğu olan Vikingleri anlatan dizi. Viking kültürü hakkında doğru bilgiler veren ve hikâye işleyişi bakımından oldukça başarılı olan dizi halen devam ediyor. Yoğun bir izleyici kitlesine sahip dizi, zaman geçtikte daha izleyicilerini arttırmayı da başarıyor.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top