Son 15 Yılda Kafamızın İçinde Yer Tutan En Fantastik Filmler!

Son 15 Yılda Kafamızın İçinde Yer Tutan En Fantastik Filmler!

Efektleri, kurgusu senaryosuyla her film izleyiciyi başka bir dünyaya götürüyor. Hayal gücünün sınırlarını zorlayan bu yetenek ve zeka birleşimi yapıtlar gösterimden sonra yayımlanan kesilmemiş görüntüleri içeren versiyonlarıyla bizi bazen günün büyük bölümünde ekrana kilitliyor.

İşte son 15 yılda izleyiciyi başka dünyalara götürüp derinden etki bırakan filmlerden bazıları:

1.GRAVİTY

Bu filmde uzay boşluğundaki yaşam mücadelesi anlatılıyor. Uzayda yaşam konusunda diğer filmlerle yarışacak şekilde seyirciyi etkilemeyi başardı.

2.SON OF GOD

Filmde Hz.İsa’yı çok fazla tanımamış olan Diago canladırmakta. Bu filmde klasik şekilde bir biyografi filme konu olacak.

3.I’M NOT HIM

Kimlik değiştirmek isteyen bir kişinin hayat hikayesine filmde yer verilmiş. Film farklı kurgusu ile seyircisinin ilgisini çekmeyi başardı.

4.LORD OF THE RINGS

Herkesin bildiği ve vizyona çıktığı an herkesin ilgisini üzerine toplayan Yüzüklerin efendisinin tüm serileri oldukça beğeni topladı ve vizyonu altüst etti. Oldukça iyi kurgulanmış fantastik filmler arasında ön sıralarda yerini aldı.

5.THE GREEN MILE

Film yıllar önce vizyona girmesine rağmen şuan bile oldukça fazlaca izlenmeye devam edilen bu film hapishanede görev alan bir gardiyanın orada bulunan mahkumlar arasındaki bağını anlatmakta.  Sonrasında ise John Coffey isimli korkunç görünen  bir mahkum ile tanıştığından hayatı bambaşka bir hal alır. John Coffey’in gün geçtikçe mucizevi güçleri ortaya çıkmakta ve bu güçler herkesi oldukça şaşkına çevirmektedir. Haksız yere iki kız kardeşi öldürmekle yargılanmaktadır. Bu şekilde seyreden filmin he sahnesi ayrı bir heyecanı bünyesinde taşımaktadır.

6.PRİTES OF THE CARIBBEAN – THE CURSE OF THE BLACK PEARL

12 Yaşında olan Elizabeth deniz yolculuğu sırasında farklı bir durumla karşı karşıya kalır. Gezi esnasında karşılaştığı gemi enkazının içinde sağ kalan Will ile karşılaşır ve boynundaki kolyesine bakarak onun bir korsan olduğunu anlar.

7.THE PRESTIGE

19. yy sonunda Londra’da geçen bu olayda Robert Angier, eşi ve arkadaşı ile birlikte sihirbaz asistanlığı yapmaktadırlar. Gösteri sırasında Robert’ın eşi ölür ve bu durumdan da Robert suçlanmaya başlanır. Güzel fantastik sahneleri ile beğenilen fantastik filmler arasında yerini almıştır.

8.HOBBIT 

Bilbo karakterinin mutluluk ve huzurla Hobbit topraklarında yaşarken sonrasında Gandalf büyücüsünün ortaya çıkmasını konu alır. Bilbo sonrasında 13 cüceden oldukça maceracı bir serüvenin içinde kendini bulur.

9.THE SIXTH SENSE

Filmde uzun zamandır mesleğinden uzak kalmış bir pskiyatrinin hayatı anlatılmaktadır. Sonrasında ise ufak bir çocuğun doktorluğunu yapmaya başlar. Bu çocuğun hayatındaki korkunç sırla karşılaşınca bambaşka kırılma noktasında kendini bulur.

10.BEETLEJUICE

Filmde Barbara ve adam yeni evlenmişler veoldukça fazla birbirlerini sevmektedirler.Sonrasında ise bir kaza sonucunda hayatlarını kaybederler ve hikaye burada başlar. Yaşamış oldukları evlerine hayalet olarak gelirler. Sonrasında ise ev pekte sevimli olmayan bir aileye satılır. Onlarda bu aileyi korkutarak evden çıkarma çabasına düşerler. Ama ne yazıkki hiç korkutucu değillerdir. Bu konuda onlara yardım edecek biri vardır.

 

 

Tüm Yorumlar0
Scroll Top