Now You See Me İncelemesi

Now You See Me İncelemesi

Sinemecra.com misafir yazarı Serkan Gürsoy yazdı.

Film ilüzyona meraklı  insanların ilgisini çekebilecek boyutta güzel yapılmış.Seyirciyi yakalayan ve kendini izlettirebilen bir yapıt olmuş.Sadece filmin süresi normalin üstünde gibi duruyor.
*Görsel Efektler
Işık şovları , film icabı yapılan ilüzyonlarda sihirlerde kullanılan efektler , trafik sahneleri kısacası filmin genelinde oldukça  başarılı iş çıkarılmış.
*Karakterler seyirci ile yeni buluştuğu için(filme özel) oldukça şaşırtıcı gelen sahnelere denk gelebiliyoruz.
*Filmde top diyebileceğimiz bir sahne bence yok.Ama biraz aksiyon sevenler için Dylon ve Jack ‘in dövüş sahnesi diyebiliriz.

now you see me 2
*Filmin senaryosu ritmini artıran dolayısı ile kendini izlettiren bir film olma yolunda her zamanki gibi en büyük etken olmuş.Filmi izlerken bir sonraki sahneyi merak ediyorsunuz.
*Karakter Çatışmaları
Aslında nerden baktığınıza bağlı,
 ( Spoiler ) Karakterler filmin içinde birbiri ile mücadele etse gibi görünse de filmin sonunda sütpriz ile karşılaşabilirsiniz.Tamamen düşünülmüş ve planlanmış bir oyunun parçası olduklarını filmin sonunda fark ediyorlar.

now you see me 3
Kötü karakter filmin içinde kaybolmuş desek yeridir.Kim kötü sorusunu sorduğunuzda bir kaç cevap verebilirisiniz..
*Oyunculuklar,oyuncu seçimi , planlar , sahneler gayet iyi seçilmiş, kurgulanmış olup standartların üstünde bir film ortaya çıkmıştır.

now you see me 4

Filmde back stagelere yer verilmiş ve filme oldukça etki etmiştir.Filmde havada kalan ütopik hiç bir sahne yoktur.Nasılsa ilüzyon nasılsa sihir kılıfına saklanılıp hiç bir şeyi seyircinin yorumuna bırakmamışlardır.Bu da filmin altının dolu olduğunun kanıtı.Film bir bütün olarak seyirciye sunulmuştur.
”imdb:7.3”

Alternatif Sahne:
Morgan Freeman (Thaddeus) banka soygununun nasıl olduğunu açıklayana kadar seyirciyi merak ettirmeleri diyebiliriz.

Now You See Me İncelemesi 2

Tüm Yorumlar0
Scroll Top