Augusth Rush İncelemesi

Augusth Rush İncelemesi

2007 yapımı olan bu filmin yönetmeni Kristen Sheridan’dır.  Yine senaryo yazımında dev bir kadro bulunuyor.  Filmin senaryosunu  Nick Castle, Jim Hart, Kristen Sheridan ve Paul Castro yazmıştır.  Başrolleri Freddie Higmore, Jonathan Rhys Meyers , Keri Russell paylaşıyor.
Lyla (Keri Russell) bir çelisttir. Louis (J.R Meyers) ise bir rock yıldızıdır. Bir akşam karşılaşırlar ve aralarında bir aşk başlar. O gece birlikte olurlar. Daha sonra şartlar yüzünden  bir daha bir araya gelemezler. Lyla hamile olduğunu öğrenir. Karnı büyümeye başlar; ama hala Louis’i bulamaz. Bir gün Lyna bir kaza geçirir, bebeği kurtulur; ama Lyla’nın babası bebeğin öldüğünü söyler ve bebeği başka yere yollar. Aradan 11 yıl geçer. Lyla, babasını ziyarete gittiği bir gün babası bebeğin yaşadığını anlatır. Lyla her yerde çocuğunu arar. Evan (Freddie Highmore) müzik daisidir. Bir gün müzik sayesinde anne ve babasının onu bulacağını düşünür. Bu yüzden duyduğu müziğin peşinden gitmeye karar verir.

august rush 2

Film konusu ile çok ilgi çekici. Zaten başrolünde Jonathan Rhys Meyers var. Adam yakışıklığıyla bir baş yapıt. Filmi izlemeyi bırakıp adamın mavi gözlerinde kaybolmadım desem yalan olur. Şaka bir yana oyuncu kadrosu benden bir alkış aldı. Freddie’nin oyunculuk performansı taktire şayan doğrusu (gerçi şimdi neredeyse benle yaşıt J)  Filmin sonuna doğru Evan dev bir müzisyen oluyor (benden de size bir spoiler).

august rush 4

Senaryo güzel ve akıcı; ama ben sonu için biraz daha detay beklerdim doğrusu. Kadın 11 yıl sonra çocuğuna ve sevdiği adama kavuşuyor. Çocuğuna koşup sarılmasını, sevdiği adama ‘bak bu senin oğlun’ demesini beklerdim. Tabi bunlar yerli yapımlarda daha çok rastlanır. Yabancılar neden bu kadar gizem dolu anlam veremiyorum doğrusu.  Film müziklerine gelecek olursak, kafa yorucu müzikler kesinlikle yok. Bazı filmlerde sözlü müzik falan koyarlar hani insan şarkıyı mı dinlesin sahneye mi baksın anlamaz.
“Müzik etrafımızdaki her yerde. Tek yapmamız gereken dinlemek.”

august rush 3

Biraz aşk biraz müzikal bir film…
İzlenilecek film listesine bunu da eklemenizi tavsiye ederim size.

 

Tüm Yorumlar0
Scroll Top