Now You See Me 2 İncelemesi

Now You See Me 2 İncelemesi

İlk filme nazaran daha beklentilerin altında kalan bir film olmuş.Çünkü izleyici karakterlerin neler yapabilceğinin farkında ve sizi şaşırtan sahne yok denecek kadar az.

*Görsel Efektler
Görsel efektler çok profesyonelce kullanılmış olup, aa burada şunu kullanmış diyemiyorsunuz filmin içine çok iyi yedirilmiş.
* İlk filmde karakterleri  yeni  gördüğümüz için çok şaşırtıcı ve etkileyici gelmiş olan sahneler vardı.Bu filmde ise üstüne koymadan devam edilmiş olup seyircinin beklentisini karşılayamadıklarını düşünüyorum.
*Filmde en çok etkilendiğim sahne , çipi çalmaya çalıştıkları sahne, tüm filmin aksine akıcılığı ve çekimleri çok daha iyi ve seyirciyi heyecanlandıran çekimler yapılmıştır.

now you see me 2 2
*Senaryo normal ritminde ilerliyor.

Sinemada izlediğinizde araya girdiğinde film hadi ikinci yarı başlasa da devamını izlesek diye bir beklentiniz olmuyor aksine bacaklarınızın tutulmuş olduğundan yakınıyorsunuz.
Sürükleyiciliği çok olmayan bir film. Haliyle o kadar izlemiş olduğunuz filmin sonunu görmek isterken finalinin de çok etkileyici olmayacağını düşünüyorsunuz.

now you see me 2 3
*Karakter çatışmaları,

filmde kötü karakteriniz çok iyi değilse çatışmanız da bir o kadar kötüdür.Filmi izlediğimizde kötü karakterin kahramanlara göre daha altta kaldığını ve çatışmanın yükselemediğini görüyoruyoruz. Hatta filmin top noktası yok diyebiliriz.
*Oyunculuklar,

oyuncu seçimi, filmin izlenişi çekimler gayet iyi fakat bir bütün olarak baktığımızda çok iyi olmadığını görüyoruruz.
”imdb: 6.9” aldığı puanda bunun en büyük kanıtı.

now you see me 2 4

Alternatif sahne:

Gösteri yaptıkları mekandan kaçarken borunun içinden geçip kendilerini uzak doğuda buldukları sahnenin de etkileyici olduğunu söylemekte yarar var. İzleyici bunun nasıl olabildiğine dair düşündürüyor. Backstage de nasıl olduğunu göstererek izleyicinin merakını gidererek havada bırakmıyor.

 

SOGURSOY
SOGURSOY Sinemecra Yazarı
Tüm Yorumlar0