Game Of Thrones 6. Ve 7. Sezon İle İlgili Teoriler

Game Of Thrones 6. Ve 7. Sezon İle İlgili Teoriler

Geçtiğimiz nisan ayında 6. Sezonu ile ekranlara dönene dizimiz bu kez 7. Sezon ile bomba gibi bir dönüş yapacak. Acaba 7. Sezonda neler olacak? Arya evine dönüp intikam ateşini yakmaya başlayacak mı? Jon Snow gerçekten yarı Stark yarı Targaryen mi?  Daenerys Targaryen ve Jon Snow karşılaşacak mı? Kafamda yine deli sorular. Bunlar hakkında birkaç teorim var. Hadi bunları konuşalım.

Game Of Thrones’i Düşünüyorum O Halde Varım!

Şu üç ejderha teorisi hakkında gidersek eğer, Targaryen soyuna ait üç çocuğu mu temsil ediyor acaba. Farkındaysanız filmde çok değerli objeler figürler var. Mesela ejdarhalar, Jon Snow’un elindeki buz kılıç… Jon ve khaleesi gerçekten kardeşlerse o zaman üçüncü bir kardeş daha var demektir. Eğer teoriye uygun gidersek tabi… Jon Snow bir targanyen ise saçları neden siyah?Hadi bunu da açıklayın bakalım? Bu dizi insanı filozof yapar. 

john snow

Bazı varsayımlara göre Jon bir targaryen değil, onun ikiz kardeşi Meera Redd’dir. Bu ne kadar doğru bilemem ama şöyle bir düşünecek olursam. Çok benziyorlar, saçları aynı, tipleri de öyle. Bazı fotoğraflara bakıyorum Jon ve Khaleesi’nin yapmış oldukları birbirine çok benziyor. Khaleesi ateşin içinden sağ çıktı, Jon öldü ve tekrar geri geldi. Khaleesi’nin gittiği her yerde insanlar ona tapıyor. Aynı şekilde Jon’un yardım istediği herkes de onun yanına geliyor. Çok değişik şeyler oluyor benden söylemesi. Jon Snow ve Khaleesi evlenecek diye ümit ederken bir de kardeş olayı çıktı. Bu iş iyice Türk klasiğine döndü. Biri salonu basıp ‘durun siz kardeşsiniz!’ derse şaşırmam.

Ned Stark Yaşıyor Mu?

Hiç aklınıza geldi mi, Arya Stark’a yardım eden Faceless Men hocası kim diye? Bu adamın işi gücü yok Arya’yı mı eğitiyor. Bundan çıkarı ne acaba? Biraz dikkatli bakınca adamın tipinde bir Ned Stark yok mu? Çok benziyorlar sanki. Şöyle bir akıl karmaşası yaratayım o zaman;
Arya’nın Water öğretmeni jaqen h’ghar ve syrio forel aslında aynı kişi olma ihtimalleri yüksekmiş. Şimdi bunlar yüz değiştirebiliyorsa bu mümkün aslında. Peki, neden böyle bir şey yapıp Arya’nın yanında olmaya çalışıyorlar?

arya stark

Bunların Ned Stark ile ilgili bir bağlantılarının olduğu kanaatindeyim. Çünkü 6. Sezonun final sahnesinde Arya ‘Ben Arya Stark ve evime dönüyorum.’ Dediğinde Jagen h’ghar’ın yüzünde bundan bayağı gurur duymuş bir gülümseme oluşmuştu.

KARAKTERLER HAKKINDA İNCELEME (İzlemeyenler İçin Spoiler İçerir)

Dizinin en başından bu yana kendini en çok geliştiren karakter Arya oldu. Tabi bu benim düşüncem. Körlük eğitimi, onun sezgilerini güçlü bir hale dönüştürdü. En çok da Arya’nın kimsesiz kızı öldürüp, yüzünü siyah beyaz yere asması beni çok etkiledi. Birinin yüzünü deşmek, bazen sinir olduğumuz insanlarda da uygulamak ne müthiş olurdu J (bu işin esprisi tabi)

Jon Snow’un tekrar hayata dönmesi onu sanki daha güçlü hale getirdi. Değişmeyen tek şey Jon’un yüzündeki ifade. Adam sürekli bir acı içinde kıvranıyormuş gibi ekşi bir suratı var. Ya da oynadığı diziden mi memnun değil acaba? Şaka bir yana Jon ve Sansa Stark’ın üvey de olsa kardeş olduklarını bilmesem onların birbirine aşık olduğunu sanacağım. Gerçi 6. Sezon finaline geri dönecek olursak, kuzen oldukları ortaya çıkmıştı.

Bran Stark’ın geçmişe dönüp Ned Stark ile Lyanna’nın (Ned Stark’ın kız kardeşi)konuşmasına tanık olmuştu. O konuşmadan anladığımız kadarıyla Jon Lyanna’nın oğlu, Ned Stark’ın da yeğeni. Peki Jon’un asıl babası kim?

ned stark

Lyanna, Robert Baretheon ile nişanlıyken Rhaegar Targaryen tarafından kaçırılmıştı. Daha sonra doğum yaparken Ned starkın kollarında öldü. Hangi ara hamile kaldı ve kimden sorusu aklımı kurcalamadı değil. Herkes Jon Snow’un babasının aslında Rhaegar Targaryen olduğunu düşünüyor. Bütün bulgular bunu gösteriyor çünkü; ama ben kimi öldüreceği belli olmayan bir yönetmenin, hemen Jon Snow’un gerçek kimliğini açıklayacağını düşünmüyorum. Ters köşe yapılıyor olabilir.

Jon bir targaryen olsaydı büyük ihtimal sarışın olurdu annesi bir stark olsa bile.  Filmde Buz ve ateşin şarkısı sözünü duymuşsunuzdur. Buz Jon Snow Ateş ise Daenerys Targaryen oluyor.

targaryen

O zaman bir de üçüncü ejdarhayı tamamlaması için şarkı olması lazım. Bu şarkı da büyük ihtimal Tyrion Lannister’dir. Hatırlarsanız Daeneryes, 6. Sezon finalinde Tyrion Lannister’i kraliçenin sağ eli yaptı. Bu da bunu gösteriyor. Daenerys ve Tyrion arasında bir bağ oluştu. Büyük savaşın olacağı zaman üç ejdarhaya Jon, Khalessi ve Tyrion’un bineceği doğrultuda söylentiler var. Aslında neden olmasın.

tyrion-lannister

Ban şöyle geliyorki olayların hepsinden ve ileride ne olacağından haberi olan tek bir kişi var. O da kızıl cadı. Sürekli odasına kapanıp ateşe bakmalar, dalıp gitmeler… Sanki Jon Snow’un geleceği ile ilgili her şeyi görmüş gibi. Bu yüzden onu diriltmiş olabilir. Eğer buz ve ateşin şarkısı kanısı gerçekse, Kızıl cadı bunu biliyor.

Juli’nin Veda Hutbesi…

Bir sonraki Game of thrones incelemesi için spoiler almak istiyorsanız bekleyin… J

Tüm Yorumlar0
Scroll Top