The Host – Göçebe (2013) Film İncelemesi

The Host – Göçebe (2013) Film İncelemesi

Yönetmenliğini Andrew Niccol’un yaptığı bu film insanlığın ne demek olduğuyla ilgili yazılmış harika bir başyapıt. Senaryosu Stephenie Meyer’e ait olan filmin başrollerini Saoirse Ronan, Max Irons, Diane Kruger paylaşıyor.

Bir çeşit uzaylılar dünyayı ele geçirmiştir. İnsanların bedenine girip yaşamayı sürdüren bu avcıların amacı; dünyayı ve birbirini yok etmeye çalışan insanların yeryüzünde yaşamasını önlemek ve barışı getirmektir. Avcı ruhu insan bedenine yerleşince bundan kurtulmak imkansız görünüyor; ama bazı insanlar direnerek mücadele ediyorlar.

the host 2

Melanie (Saoirse Ronan) kardeşi Jamie (Chandler Canterbury) ile birlikte avcılardan kaçarken Jared (Max ırons) ile tanışırlar. Dünya üzerinde son kalan insanlar olduğunu düşünen bu üçlü yaşamak için sürekli saklanırlar. Melanie ve Jared büyük bir aşkın fırtınası içinde yaşarlar. Ta ki avcılar Melanie’yi bulup bedenini çalana kadar.
Melenie’nin bedenine yerleşen bir avcı, Melenie’nin tüm hatılarını okuyup hayatta kalan diğer insanların izlerini sürmek için görevlendirilir. Bu avcının adı göçebedir. Çünkü binlerce yıldır gezegenler arası sürekli yolculuk yapmıştır. Göçebe, Melenie’nin hatıralarını okurken farklı şeyler hisseder.

the host 3

Jared ile olan ilişkileri göçebeyi etkiler. Melenie’nin ruhu hala direnmektedir. Sevdiklerine kavuşmayı ister ve Göçebe ile birlikte kaçarlar. Diğer insanların yanına gidip onlara Melenie’nin hala direndiğini anlatmaya çalışır. Diğer avcılar çoktan göçebenin peşine takılmıştır.

Ian, (Jake Abel) Göçebenin Melenie’nin bedenine girdiğini bildiği halde göçebeye karşı büyük bir sevgi besler. Bu aşk, göçebenin Ian’ı sevmesini ve Melenie’nin bedenini ona geri vermek için çabalamasını sağlayacak.

the host 4

Bir insanlık tarihinin direnişi ve unutulmaz bir aşk. Göçebe daha önce hissetmediği bu duygular karşısında direnecek mi? Yoksa o da bu insanlık direnişine katılıp onlar gibi bir aşk yaşamak için savaşacak mı?

Bir uzaylıya aşıksanız ve onun ruhu sevdiğiniz birinin bedenini ele geçiriyorsa (bir Cedric repliği) benden size bir ‘vah vahh’ doğrusu.

Sevdiğiniz birinin bedenini bir uzaylı ele geçiriyorsa daha da vah size doğrusu. Çünkü bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

İnsanlığın gerçeklik bilgisine ulaşacağınız ve kendi kendinize “Aslında biz kimiz? ve ne yapıyoruz?” diye düşündürecek bir film.
Kahvenizi hazırlayın ve arkanıza yaslanın. Bu film kaçınılmaz…

Tüm Yorumlar0
Scroll Top