Sully Eylül 2016’da Vizyonda!

Sully Eylül 2016’da Vizyonda!

Oscar ödüllü yönetmen Clint Eastwood (“American Sniper,” “Million Dollar Baby”)’un drama filmi ‘‘Sully’’ Warner Bros. Pictures  tarafından vizyona sunuluyor, filmin başrolünde Oscar ödüllü oyuncu Tom Hanks (“Bridge of Spies,” “Forrest Gump”) Kaptan Chesley ‘Sully’’ Sullenberger ‘ı canlandırıyor.

15 Ocak 2009’da Kaptan ‘‘Sully’’ Sullenberger, elverişsiz koşullardaki uçağıyla Hudson Nehri’nin soğuk sularına süzülerek iniş yaptığında 155 yolcuyu kurtardığında Dünya,  ‘‘Hudson’daki mucizeye’’ şahit olmuştur.

sully 2

Ne kadar ‘‘Sully’’ kamuoyu ve medya tarafından eşi benzeri görülmemiş, usta uçuş yeteneğiyle gündeme gelse de, yetkililer tarafından açılan soruşturma yüzünden işini ve itibarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

‘‘Sully’’nin diğer baş rollerinde; Aaron Eckhart, Sully’nin yardımcı pilotu (“Olympus Has Fallen,” “The Dark Knight”) Jeff Skiles’ı ve Oscar adayı Laura Linney, Sully’nin eşi Lorrie Sullenberger’ı canlandırıyor.Estwood’un yönettiği filmin senaryosu Todd Komarnicki’e ait, filmin hikayesi Sullenberger ve Jeffrey Zaslow’un ‘‘Highest Duty’’ kitabından uyarlanmıştır. Projenin yapımcılığını  Eastwood, Frank Marshall, Allyn Stewart ve Tim Moore, yönetici yapımcılığını ise Kipp Nelson ve Bruce Berman üstlenmiştir.

sully 3

Film, Estwood’u uzun yıllar birlikte çalıştığı ekibiyle tekrar bir araya getiriyor. Dünya çapında büyük etki yaratan “American Sniper” da birlikte çalıştığı ekibi; Oscar adayları görüntü yönetmeni  Tom Stern ve yapım tasarımcısı James J. Murakami (“The Changeling”), kostüm tasarımcısı Deborah Hopper ve kurgu da Blu Murray’den oluşuyor. Filmin müziği ise Christian Jacob ve The Tierney Sutton Band’e ait.

Warner Bros. Pictures, Village Roadshow Pictures işbirliği ile bir Flashlight Films production, Kennedy/Marshall Company production, Malpaso production olan “Sully’’ 9 Eylül 2016’dan itibaren vizyona girecek.

 

 

 

Tüm Yorumlar0
Scroll Top