Cloudy With a Chance of Meatballs 2 İncelemesi

Cloudy With a Chance of Meatballs 2  İncelemesi

Sinemecra.com misafir yazarı Serkan Gürsoy yazdı.

Öncelikle Köfte Yağmuru İncelemesi yazımı okumanızı öneririm.

Film uzun oluşunun dışında kesinlikle izlenmesi gereken bir devam filmi olarak karşımıza çıkmakta.Filmin hitap ettiği yaş sınırını düşündüğümüzde çocukların ve gençlerin bu süre zarfında ilgi dağılması yaşayabilirler.
*Görsel Efektler
Film, ilk filmle bire bire aynı kaliteye sahip ve aynı zamanda çok iyi modellemelere yer verilmiş.Mekan,sahne tasarımcılarının hayal güçleri muazzam derecede kaliteli.

kofte yagmuru 2- 2
*Animasyon filmlerin en iyi özelliklerinden biri de karakterleri bir kez modeller ve riglersiniz sonra 1,2,3,4,5 sayısız filmde oynatabilirsiniz.Her film için ayrı ayrı üretilmezler.Bu yüzden değişik bir cazipliği vardır.
*Senaristlerin yine başarılı bir iş çıkardıklarını görüyoruz.Animasyonlarda ve çizgi filmlerde çok fazla devam filmi görmeyiz.
Nasıl devam filmi?
Çoğu zaman devam filmi gibi görünse de birincisi çekilen filmin ikincisi vizyona girdiğinde konunun ilk filmden uzaklaştığını görürsünüz.Bu eser ise tamamen ilk filmin devamı  olarak karşımıza çıkmakta.

kofte yagmuru 2-3
*Karakter modellemelerinden bir kaç satır öncede bahsettiğim gibi bir kere yaparsınız ve evladiyelik olurlar yalnız yeni eklenen (spoiler) meyve ve sebzelerin modellemeleri ve onlara yapılan riglerde bir alkışı hak ediyorlar.
*Bu filminde karakter çatışmasını Luckwood’un idolü olan bilim insanıyla(Chester V) yaşadığını göreceksiniz.Klasik olarak , kendi çevresindeki insanlara güvenmeyip,inanmayıp idolü olan birine güvenip sonradan gerçek yüzünü görmesiyle yaşadığı hayal kırıklığıyla sona eriyor.

kofte yagmuru 2-4
*Luckwood’un arkadaşlarını Chester V’nin elinden kurtarmaya çalıştığını sahneyi filmin en etkileyici sahnesi seçebiliriz.

imdb ”6.5” puanıyla yaşadığı düşüşün, süresinin uzun olmasıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top