Cyberbully İncelemesi

Cyberbully İncelemesi

Sinemecra.com misafir yazarı Serkan Gürsoy yazdı.

Son zamanların popüler dizisi Game of Thrones ile kendini dünyaya tanıtmış Maisie Williams’ın başrolde oynadığı bu film hem kendini izlettirebilen hem de maliyet açısından acaba para harcamışlar mı? diye düşündüren bir film olmuş.Böyle filmleri gördükçe genç film yapımcılarının ucuz maliyetlerle iyi işler çıkarabileceğini düşünüp şevklenmemesi imkansız.
Tavsiye filmlerdendir efendim.

cyberbully 2

*Film kes yapıştır olarak karşımıza çıkıyor.Fazla bir edit ve kurgu kullanılmamış.Basit,sade fakat başarılı görsel işler kullanılmış.
*Casey karakteri ile karşımıza çıkan oyuncu son zamanların popüler genç  oyuncularından..Filmde Casey ve Megan dışında bir baba,bir internet mağduru ve bir hacker olduğunu biliyoruz.Aslında Casey karakterinin diğer arkadaşlarından söz edilse de bu beşli etrafında dönen bir film.

cyberbully 3
*Filmin senaryosu günümüz popüler kültürü sosyal medyayla alakalı.İnternet,sosyal medya ve arkadaşlıkları anlatıyor.Özellikle genç seyirciyi yakalıyor.
*Casey ve hacker arasında geçen çatışmayı Casey arkadaşından gelen destek(mesaj) ile kazanıyor.İnternet ve sosyal medya ile biraz alakanız varsa çatışmanın kurgusunun çok iyi olduğunu göreceksiniz.
*Oyuncu seçimi hakkında olumsuz eleştiri yorum yapmak bence filme yapılmış en büyük haksızlık olabilir.Çünkü tek oyuncu kullandığınız bir filmde yanlış oyuncu seçme lüksünüz yoktur.

cyberbully 4
*En top sahneyi Casey’nin babasının kapıyı açarak içeri girmeye çalıştığı sahneyi seçebiliriz.

imdb ”7.1” ile standart bir film gibi görünse de maliyeti düşünüldüğünde milyonlar harcanmış filmlerden çok daha başarılı.

İlgili Linkler
Film İncelemeleri Sinema
Tüm Yorumlar0
Scroll Top