Batman: The Killing Joke İncelemesi

Batman: The Killing Joke İncelemesi

Klasik olarak Batman‘in Joker’le çekişmesini anlatan bir film olarak karışımıza çıkıyor.Süresi,izlenişi keyifli bir film olmuş.Bence her yaştan seyirciyi yakalayabilecek boyutta.

batman 2

*Film kaliteli çizerlerle görsel olarak izleyiciye hitap ediyor.Hiç bir şekilde tamamlamak adına çizgiler kullanılmamış hepsi özenle yapılmış.
*Karakterler tasarımcılarının bu filmde çok iyi işler çıkardığını görüyoruz.Sadece ana karakterler değil yan karakterler de bir o kadar özenle çizilmişler.

batman 3
*Film seyirciyi yakaladı gibi klişe cümleler kullanılır. Aslında seyirciyi yakalayan filmden ziyade özüne baktığımızda senaryodur. İstediğiniz sanatçıları filminizde oynatın eğer ilgi çekici bir fikriniz hikayeniz yoksa o film beklentinin altında kalır. Animasyon ve çizgi filmlerde eğer batman gibi çok tanıdık bir karakteriniz varsa bile senaryonuzun sürükleyici olması lazım. Senaryoda bence seyirciyi yakalamış.

batman 4
*Senaristler karakter çatışmasını güzel kurgulamış olup klasik batman iyi, joker kötü filmi olarak karşımıza çıkıyor.(Başarılı)
*Karakter tasarımları roller için başarılı işler olmuş.Zaten ana iki karakter batman ve joker için bir tasarım söz konusu değil.Filmin genelinde sahneler ve çekimler kamerayla yapılıyormuş hissi veriyor.
*(spoiler)En etkileyen sahneyi jokerin barbarayı(batgirl) bıçaklayarak sakat bıraktığı sahne olarak seçebiliriz.

imdb ”6.7” puanına çok anlam veremiyorum , bence 7.5’in üstünde bir film.

 

SOGURSOY
SOGURSOY Sinemecra Yazarı
Tüm Yorumlar0