Batman: The Killing Joke İncelemesi

Batman: The Killing Joke İncelemesi

Sinemecra.com misafir yazarı Serkan Gürsoy yazdı.

Klasik olarak Batman‘in Joker’le çekişmesini anlatan bir film olarak karışımıza çıkıyor.Süresi,izlenişi keyifli bir film olmuş.Bence her yaştan seyirciyi yakalayabilecek boyutta.

batman 2

*Film kaliteli çizerlerle görsel olarak izleyiciye hitap ediyor.Hiç bir şekilde tamamlamak adına çizgiler kullanılmamış hepsi özenle yapılmış.
*Karakterler tasarımcılarının bu filmde çok iyi işler çıkardığını görüyoruz.Sadece ana karakterler değil yan karakterler de bir o kadar özenle çizilmişler.

batman 3
*Film seyirciyi yakaladı gibi klişe cümleler kullanılır. Aslında seyirciyi yakalayan filmden ziyade özüne baktığımızda senaryodur. İstediğiniz sanatçıları filminizde oynatın eğer ilgi çekici bir fikriniz hikayeniz yoksa o film beklentinin altında kalır. Animasyon ve çizgi filmlerde eğer batman gibi çok tanıdık bir karakteriniz varsa bile senaryonuzun sürükleyici olması lazım. Senaryoda bence seyirciyi yakalamış.

batman 4
*Senaristler karakter çatışmasını güzel kurgulamış olup klasik batman iyi, joker kötü filmi olarak karşımıza çıkıyor.(Başarılı)
*Karakter tasarımları roller için başarılı işler olmuş.Zaten ana iki karakter batman ve joker için bir tasarım söz konusu değil.Filmin genelinde sahneler ve çekimler kamerayla yapılıyormuş hissi veriyor.
*(spoiler)En etkileyen sahneyi jokerin barbarayı(batgirl) bıçaklayarak sakat bıraktığı sahne olarak seçebiliriz.

imdb ”6.7” puanına çok anlam veremiyorum , bence 7.5’in üstünde bir film.

 

Scroll Top