Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Çizgi Film

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Çizgi Film

Pepee, Calliou, Lila ve benzeri derken aslında şimdiki çocuklara biraz üzülmeye başladık. Sürekli bir şeyler hakkında fikri olan sıkıcı çizgi filmler yerine biz ve bizden büyükler yaratıcı ve eğlenceli çizgi filmlerle büyüdük. Hepsinde aksiyon ve macera had safhadaydı, çocuktuk güzel günlerdi…

Buyurun başlıyoruz;

1-Ninja Kaplumbağalar

Pizzaya Hayran Tosbağaların nasıl girdiklerine hep hayret ettiğim kanalizasyon borularında akşama kadar gezmeleri fareden kendilerine usta yapmaları kavgaları dövüşleri teknikleri aslında efsane listesine efsane girdiler anılarımız gözlerimizde canlandı. Bize pizza nedir öğreten bu kaplumbağa abilerimize saygılar sunarak devam ediyoruz. Sizin favori kaplumbağanız hangisiydi?

2-Jetgiller

O zaman için hepimize Yok artık dedirten bu efsane çizgi film bizi ekranlara kilitliyordu. Robotları bile duygu dolu olan ve gözlerimizi yaşartan teknolojinin dibini bulan Jetgiller kendisine hayran eden bir başka çizgi filmdi. Hatta taş devri ile ortak bir film yapmışlardı o da efsane olmuştu. Bir de düğmelere basarak ev işlerini bitiren kadının “Ay çok yoruldum.” demesi kaldı akıllarımızda.

3-Sevimli Kahramanlar

Tavşanı, ördeği, domuzu, çakalı, tilkisi birbirinden çeşitli hayvan türü ile Warner Bros’un akıllarımızdan çıkmayan mükemmel müziği. Ne günlerdi be ayrıca o tilkinin “Bip bip!” diyen kuşu yiyememesi de içimizde kalmadı değil. Kedi ile kuşu da izlerken şu kedi bir yese diye de düşünmedik değil. Hey gidi günler!

4-Taş Devri

Efsane bir müzikle aklımıza kazınan taş devri sabah kalkar kalkmaz izlediğimiz filmlerdendi. Gerçekten de akıl ürünü olan filmdeki aletleri geçmiş insanlar görse biz bunu nasıl yapamadık demiş olabilirler.

5-Pembe Panter

Yine müziği ile efsane bizi kendine gıcık eden bir panter filmi daha idi ama maalesef 90 neslinden sonrası bilmez. Gıcık ettiren bir panterdi kendisine garip.

6-Pokemon

Pichachu’nun tatlılığı hala aklımızda Ash’in topladığı rozetler ile efsanelerin olduğu pokemonun kapatılmasına vesile olan camdan atlayan o çocuğa hala kızgınlığımız bulunmaktadır. Güzelim çizgi film yayından kaldırıldı, sonunda ne oldu diye düşünüp durduk.

7-Temel Reis

Ailelerimizin en çok ıspanak yedirmek için kullandığı Karadenizli diye inandığımız Temel Reis, aslında öyle değilmiş. Şimdi içten içe Kabasakal’a bir acımamız da olsa her yere ışık yakan Safinaz seni de unutmadık.

8-Maske

Silik bir karakteri canavara dönüştüren Maske seni de unutmadık! Bir de o iç çamaşırı kafaya geçirmeyi nasıl yapıyordu hala düşünür dururuz.

9-Tsubasa

Şimşek vuruşu, kartal vuruşu ağları delen ve futbolu bir acıtasyona çeviren kendine acıttıran bir futbolcu Tusubasa her sabah 7’de ekranlarda olurdu. Sinirlenirse çakardı topu doksana, kaleci ne yapsın?

10-Şirinler

Şirinleri göremedik belki ama zaten uslu bir çocuk da olamadık; Gargamel’le dostluk kuranlarımız da vardır. O nesil ne ara bu nesil oldu zaman çok çok hızlı geçiyor. Tutabilene aşk olsun!

Tüm Yorumlar0
Scroll Top