Warcraft Movie İncelemesi

Warcraft Movie İncelemesi

Film çıktığı ilk günden bu yana sürekli konuşularak aslında ne kadar popüler olduğunu kanıtlamıştı.(Milyonların oynadığı bilgisayar oyunu olan WoW’un etkisi çok büyük.)
Bu tarz filmleri sevmiyor olsanız bile izleyince pişman olmayacağınız bir film.Seri filmi olacağı açık.Yüzüklerin Efendisi , Harry Potter , Fast and Furious serilerini beğenen , özellikle Türk Erkek seyircisini sinemaya götürecek seri filmi.

warcraft-movie-3

*Animasyonlar , 3d sahneler efsaneye yakın.Görseller olarak son yıllarda izlediğim en iyi filmlerden.
*Filmde dünyasını kuraklığa sürüklemiş ve yeni dünya arayışı içine girmiş insan üstü yaratıkların , insanların dünyasına gelmesiyle başlayan savaşı anlatıyor.

warcraft-movie-4
*Filmde teknik sıralama yapmak gerekirse,3d sahneler(animatörler) 1nci sırayı , yönetmen ikinci sırayı , senaristler 3ncü sırayı alır.Tam anlamıyla animatör filmi diyebiliriz.
*Oyuncu seçimleri , bilgisayarlarda oluşturulan karakterler oldukça başarılı ve öncekilerden farklıdır.Ama bu tarz eski çağ filmleri çekiyorsanız klasik olarak büyücü,savaşcı kullanmadan olmaz.Bu da bu işin fıtratında var.(Tabi bu işin bir de ‘wow’ kısmı var.Hak yemeyelim.)

warcraft-movie
*En etkileyici sahne olarak Lothar’ın oğlunu kaybettiği sahneyi seçebiliriz.
*Filmde Durotan’ın kendi liderine isyan edip,yanlış yaptığını düşünmesiyle insanlarla işbirliğine girerek bir çatışma başlar.

imdb ”7.2” ile haksızlık yaptığı filmlerden.

SOGURSOY
SOGURSOY Sinemecra Yazarı
Tüm Yorumlar0