Blindspot 2. Sezon İlk 3 Bölüm İncelemesi

Blindspot 2. Sezon İlk 3 Bölüm İncelemesi

Ní Háo

Vee Blindspot’un 2.sezonu başladı. Blindspot 1. Sezon her ne kadar birbirinin aynı devam ettiyse de 2.sezon beni şaşırttı diyebilirim. Tabii ki dizi yine çok ciddi herkes görevinin bilincinde, gülmeye ayıracak birbirlerine takılacak vakitleri yok ama en azından artık diziye biraz olsun içerik gelmiş.

blindspot-3

“Agents of S.H.I.E.L.D”’teki (şunu yazmak da bir işkence hani) Lincoln karakterinden tanıdığımız Luke Mitchell ve aynı zamanda “Ash Vs. Evil Dead”’te de rol alan Michelle Hurd’ün de diziye eklenmesiyle Jane Doe’un kurduğu örgütün asıl önemli isimleri vücut bulmuş. Sezona hızlı bir başlangıç yapan güncel dizinin ilk 3 bölümünde gördüğümüz kadarıyla Jane Doe yakalanıp karanlık bir hücrede sabah akşam işkence görür. Uzun süren uğraşları sonucunda kendine bir silah yaparak esir tutulduğu yerden kaçarak saklanmaya çalışırsa da NSA ve teknolojisi sağ olsun, elleriyle koymuş gibi bulurlar.

blindspot-4

Tabii ki eski ekibi diye bir şey kalmamış ve herkes ona bilenmiştir. Kimse ona güvenmez ancak bir nevi muhtaçtırlar çünkü Sandstorm örgütüyle bağlantı kurabilecek ve onları çökertebilecek ellerinde bir tek Jane Doe vardır. Çıkar sebebiyle ondan yararlanmak için tekrar ekibe dahil ederler. Sonrasında da Jane, kardeşi (barınak kardeşi) Roman ve annesi (büyüten, yetiştiren) Shephard ile tanışır. Sonunda ikinci sezonda örgütün asıl kuruluş amacını öğreniriz. Amerikan hükûmeti bazı yanlışlar yapmış, kurduğu bazı alt birimlerle artık suçla savaşmaktan ziyade kirli işlere bulaşmış, terör örgütlerine silah sağlamaya ve bazı ülkelerdeki liderleri devirmeye başlamıştır. Örgüt ise bu hareketlere karşı bir nevi devleti resetlemek amacıyla bir darbe indirmek ve kendine getirmek istemiştir. Aslında dövmelerin çoğu da devlet kaynaklı hataları olmadan önce düzeltmek için işaret olarak kullanılmıştır.

blindspot-5

Yine her bölümde Jaime Alexander ağlamaklıdır, mağdurdur, zor durumdadır, yine sevdiğine kavuşamayacaktır gibi konular sezon da artarak devam ediyor ancak artık Jane daha zor durumdadır. Bir yanda hayatlarını kurtarmaya çalıştığı ama kendisinden nefret eden ekibi, diğer yanda beraber büyüdüğü ve onu bağırlarına basmaya hazır ancak devleti kendine getirmeye çalışırken bir sürü masumun da canına kıyan kardeşi ve annesi.

Evet, bu kadar bilgilendirme yeter. Eğer siz de benim gibi “neyse ya bir kere başladık artık bitsin” diyerek ilk sezonu izlediyseniz ve “2.sezonu da izlesem mi?” gibi düşüncelere sahipseniz başlayın derim. Bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak?

Devamını okumak isteyenler için Blindspot 4. 5. 6. Bölüm incelemesi

Semih İspir
Semih İspir Sinemecra Yazarı
Tüm Yorumlar0
Scroll Top