Planet Earth’ten Beklenen Fragman Yayımlandı!

Planet Earth’ten Beklenen Fragman Yayımlandı!

BBC’nin beklenen serisi Planet Earth 2’nin beklenen tanıtımı Youtube üzerinden yayımlandı. Çekimleri 10 yıl süren belgeselin ilki 2006’da izleyiciyle buluştu.

Belgeselin çekimleri 40 ülkede vahşi yaşamı ekranlara taşıyor. Bir kartalın dağın tepesinden süzülürken rüzgarla kanatları arasında oluşan havadan bir ayının kaşınmak için ağaca sürtünürken dans eder gibi görünmesine kadar birçok detay en doğal ve yüksek çözünürlüklü halleriyle Planet Earth’te yer alıyor.

Planet Earth 2‘deki görüntüler daha önce görmediğiniz şeylerden oluşmadı; serinin ilk bölümünden sonra aradan geçen zamanda neler olduğunu daha detaylı şekilde, daha önce hiç yapılmamış kalitede anlatan bir BBC yapıtı şeklinde tanımlanabilir. Planet Earth 2, 6 bölümden oluşuyor ve 6 Kasımda seyirciyle buluşacak. Sir David Attenborough 10 yıl sonra serinin ikinci bölümü için 90 yaşında ekranlara döndü.

Planet Earth 2’de kullanılan yüksek çözünürlüklü kameralar ve teknik özellikler belgesele alanında teknik donanım açısından tek olma özelliği kazandırıyor.

 

 

 

Tüm Yorumlar0
Scroll Top