David Frankel’in Son Filmi Collateral Beauty 23 Aralık’ta Vizyonda

David Frankel’in Son Filmi Collateral Beauty 23 Aralık’ta Vizyonda

New York’lu başarılı bir reklam yöneticisi yaşadığı trajedi üzerine hayattan elini ayağını çeker. Kaygılanan arkadaşları umutsuzca onunla bağlantı kurmaya çalışırken, o Aşk, Zaman ve Ölüm’e mektuplar yazarak evrenden yanıtlar ister. Bu değişmez olguların dolu dolu yaşanmış bir hayatla nasıl iç içe geçtiğini, ve en derin kayıpların bile anlam ve güzellik anları ortaya çıkarabildiğini anlamaya başlaması ise ancak mektuplarının beklenmedik kişisel yanıtlar getirmeleriyle gerçekleşir.

Oscar ödüllü yönetmen David Frankel’ın yönettiği düşündürücü drama “Collateral Beauty/Gizli Güzellik” Will Smith (“Suicide Squad”, “Concussion”), Edward Norton (“Birdman or [The Unexpected Virtue of Ignorance]”), Keira Knightley (“The Imitation Game”), Michael Peña (“The Martian”), Naomie Harris (“Spectre”), Jacob Latimore (“The Maze Runner”), Oscar ödüllü Kate Winslet (“The Reader”, “Steve Jobs”) ve Oscar ödüllü Helen Mirren’dan (“The Queen”, “Trumbo”) oluşan zengin bir oyuncu kadrosuna sahip.

collateral-beauty-2

Frankel (“Marley & Me”, “The Devil Wears Prada”, “Dear Diary”) filmi Allan Loeb’un (“Wall Street: Money Never Sleeps”, “21”) senaryosuna dayanarak yönetti. Filmin yapımcılığını Bard Dorros (“Triple 9”), Oscar ödüllü Michael Sugar (“Spotlight”), Loeb, Anthony Bregman (“Foxcatcher”) ve Kevin Frakes (“John Wick”); yönetici yapımcılığını ise Toby Emmerich, Richard Brener, Michael Disco, Michael Bederman, Peter Cron ve Bruce Berman gerçekleştirdi.

Frankel’ın kamera arkası yaratıcı ekibi görüntü yönetiminde Maryse Alberti (“Creed”), yapım tasarımında Beth Mickle (“Whiskey Tango Foxtrot”) kurguda Andrew Marcus (“American Ultra”) ve kostüm tasarımında Leah Katznelson’dan (“How to Be Single”) oluşuyor. Filmin müziği Theodore Shapiro’nun (“Trumbo”) imzasını taşıyor.

Filmin kapanış jeneriğinde platin albüm ödüllü Grammy adayı OneRepublic’in seslendirdiği yeni şarkı “Let’s Hurt Tonight”ın özel bir versiyonu çalıyor.

New Line Cinema, Village Roadshow Pictures işbirliğiyle, bir Anonymous Content- Overbrook Entertainment Production ile PalmStar Media ve Likely Story yapımı “Collateral Beauty/Gizli Güzellik/Gizli Güzellik”i sunar. Filmin dağıtımını bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures, seçili bölgelerde ise Village Roadshow Pictures gerçekleştirecek.

“Zaman, aşk ve ölüm.  Bu üç şey yeryüzündeki

her bir insanı birbirine bağlar. Sevgi özlemi duyuyoruz.

Keşke daha çok zamanımız olsa diyoruz. Ve ölümden korkuyoruz.”

“Collateral Beauty/Gizli Güzellik” tarifsiz bir kaybın ardından hayata ve sevgiye giden yolu yeniden bulmayı; en karanlık zamanlarda bile o yolu aydınlatan beklenmedik umut, anlam ve bağlantı anlarını konu alıyor.

“Bazen garanti gördüğümüz ya da fark etmediğimiz ama her gün karşımıza çıkabilen gün batımı gibi şeyler… ya da bir çocuğun gülümsemesi gibi anlık şeyler” diyor yönetmen David Frankel ve ekliyor: “Gizli Güzelliğin milyonlarca örneği var; bunlar eşsiz şeyler ve onların neler olabileceği konusunda hepimizin farklı fikirleri var. Hayata devam etmemizin nedeni onlar. Bence hikayemizin en ilgi çekici yanı hayatı yaşamaya değer kılan o harika hayat parçacıklarını fark etmemiz gerektiğini bize hatırlatması.”

Tüm Yorumlar0