Hollywood Yapımı Kalplere Dokunan 5 Romantik Film

Hollywood Yapımı Kalplere Dokunan 5 Romantik Film

Hollywood film türleri içinden romantik ve romantik komedi dalında da kadrosu ile birlikte oldukça başarılı filmler ortaya çıkıyor. Kate Winslet, Leonardo Dicaprio, Julia Roberts, Drew Barrymore, Rachel Mc Adams, Ryan Gosling gibi birçok oyuncunun yıldızı romantik filmlerle parladı. Bu filmlerin en dokunaklılarıyla bir liste hazırladık.

1.Titanic

1998 yapımı filmde baş rolleri Kate Winslet ve Leonardo Di Caprio paylaşıyor. Di Caprio’nun parlamasını sağlayan en önemli filmlerden birisidir. Gerçek hikayeden yola çıkarak kurgulanan filmde 20. Yüzyılın en çok konuşulan en büyük ve asla batmaz denilen gemisi Titanic’in bir buz dağına çarparak batmasını ve geminin içindeki insanların hikayeleri ile birleşen muhteşem bir aşk öyküsünü anlatıyor.

2.Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Jim Carrey ve Kate Winslet’in baş rollerini oynadığı film yayınlandığı 2004 yılının en popüler ve en çok izlenen aşk filmlerinden biri olmuştur.  Kumsalda tanışan Clementine ve Joel’in nefes keserek başlayan aşk hikayelerinin ayrılıkla sonuçlanması sonucunda aşk acısına dayanamayan Joel hafıza silen bir şirketle anlaşır. Şirketten hafızasındaki Clementine ile ilgili olan her şeyi yok etmelerini isteyen Joel işlem başladığı sırada yaptığı hatanın farkına varır ancak bu hatadan dönecek midir yoksa Clementine’i hayatının sonuna kadar hiç tanımamış gibi mi yaşayacaktır?

3.50 First Dates

Filmde Adam Sandler ve Drew Barrymore baş roldedirler. Henry ve Lucy Hawaii adalarında tanışırlar ve birbirlerine çok aşık olup evlenmeye karar verirler. Ancak bir sorun vardır. Lucy’nin kısa süreli hafıza sorunu vardır ve Henry her yeni güne başladığında kim olduğunu ve aşkını Lucy’e en baştan hatırlatmak ve kanıtlamak zorundadır.

4.The Curious Case of Benjamin Button

Kasım 1918’de bir huzur evinde dünyaya gelen bir bebek tıpkı 86 aşındaki bir adamın fiziksel özelliklerine sahip olarak dünyaya gelir. Cildi kırışıklıklarla doludur ve 86 yaşındaki bir insanın tüm sağlık sorunlarına sahiptir. Ancak daha da garip olanı yıllar geçtikçe bebek yaş aldıkça gençleşmektedir.  Bir süre sonra huzur evinden ayrılan Benjamin, Elizabeth adında genç bir kızla tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Kadın yıllar geçtikçe yaşlanırken adamın giderek gençleştiği bu filmde sıra dışı ve ayrılıklarla dolu bir aşk hikayesi anlatılıyor.

5.Fifty Shades of Grey

Önce yayınlanan kitabıyla genç kadınların büyük hayranlığını kazanan hikaye 2015’te sinemaya uyarlandı. Bir edebiyat öğrencisi ile zeki ve çekici bir iş adamının tutkulu, ilginç, romantik ve zaman zaman şiddet dolu aşk hikayesi anlatılıyor.

Tüm Yorumlar0