“Live By Night” 3 Şubat’ta Vizyonda

“Live By Night” 3 Şubat’ta Vizyonda

Oscar ödüllü Ben Affleck dramatik suç gerilimi ‘‘Gecenin Kanunu’’ filminde hem yönetmen hem başrol ile karşımızda. Affleck ayrıca Dennis Lehane’in çok satan ödüllü romanından filmin senaryonusu da yazdı. Film, Affleck’in yine Lehane’den uyarladığı takdir gören dram filmi ‘Gone Baby Gone’’ ‘dan sonra yazarla ikinci işbirliği.

Gecenin Kanunu 1920’lerde içki yasağının devam ettiği ve içki satışının da yer altında gansterler tarafından gizlice sürdürüldüğü zamanlarda geçiyor. Güç ve para kazanmanın fırsatı, yeterli hırsı ve siniri olan her erkek için vardır ve Boston Polis amirinin oğlu Joe Coughlin, uzun zaman once katı kurallarına yasadışı bir insan olmak için sırtını dönmüştür. Ancak suçluların arasında bile kurallar vardır ve Joe güçlü çete liderinin parasını ve kız arkadaşını çalarak en büyük kuralı çiğnemiştir.

‘‘Gecenin Kanunu’’nın yapıcılığını; Appian Way tarafında Leonardo DiCaprio (“The Wolf of Wall Street,” “Out of the Furnace”) ve Jennifer Davisson (“The Ides of March,” “Orphan”), Perl Films tarafında ise Ben Affleck ve Jennifer Todd (“Alice in Wonderland,” “Across the Universe”) tarafından üstlenildi. Filmin yönetici yapımcıları; Chris Brigham, Dennis Lehane ve Chay Carter.

Filmin tüm oyuncu kadrosu şöyle:

Ben Affleck ile Elle Fanning (“Maleficent”), Brendan Gleeson (“In the Heart of the Sea,” “Harry Potter” filmleri ), Chris Messina (“Argo,” “The Mindy Project”), Sienna Miller (“American Sniper,” “Foxcatcher”), Zoe Saldana (“Guardians of the Galaxy,” “Avatar”), ve Oscar ödüllü Chris Cooper (“Adaptation,” “The Town”) yer alıyorlar.

Kamera arkası ekibinde Affleck, üç kez Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Robert Richardson, Oscar adayı yapım tasarımcısı Jess Gonchor (“True Grit,” “Foxcatcher”), Oscar ödüllü editör William Goldenberg (“Argo”), Oscar adayı kostüm tasarımcısı Jacqueline West (“The Curious Case of Benjamin Button,” “Argo”) ile işbirliği yaptı. Filmin muzikleri ise Harry Gregson-Williams (“The Martian,” “Gone Baby Gone”) tarafından bestelendi.

Appian Way/Pearl Street yapımı ‘‘Gecenin Kanunu’’nun, Warner Bros. Pictures, tarafından dağıtılması bekleniyor.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top