2016’nın En Başarılı Castları

2016’nın En Başarılı Castları

2016 hem sinema hem de TV’de iddialı yapımların izleyiciyle buluştuğu bir yıl oldu. Çizgi roman uyarlaması filmler, bilim kurgu dizileri, korku filmleri milyonlarca hayran kitlesine ulaştı. Bu başarıda senaryo ve yapımın olduğu kadar doğru Cast seçiminin de payı var.

İşte 2016’da izleyiciyi hikayeyle bütünleştiren başarılı oyuncu seçimlerinden öne çıkanlar:

-Anthony Hopkins (Robert Ford – Westworld)

Bilge kişi rolü için biçilmiş kaftan olması bir yana 1973 yapımı “War And Peace”ten bugüne dizilerde yer almayan (ki rol aldığı dizilerde daha ziyade konuk oyuncu) böyle bir ismi ikna etmek bile kesinlikle büyük bir başarı.

-Margot Robbie (Harley Quinn – Suicide Squad)

2016’nın en çok ses getiren yapımlarından biri olan ki ses getiren dediysek kuru gürültü, Suicide Squad yapımını biraz olsun katlanılabilir kılan tek karakterdi ve rol için çok iyi bir seçim olduğu su götürmez.

https://www.youtube.com/watch?v=N1MluGW1KcY

-Olivia Munn (Psylocke – X-Men: Apocalypse)

Sanırsınız Stan Lee zamanda yolculuk yaparak Olivia Munn’ı görmüş de ondan esinlenmiş gibi. Psylocke’a onun dışında kim daha çok yakışırdı dediğiniz de bir alternatif dahi gelmiyor aklınıza.

-Mike Colter (Luke Cage – Luke Cage)

Kendine has sesi, ne çok iddialı ne de çok sırıtan duruşuyla Luke Cage’i kesinlikle çok iyi canlandırdı diyebiliriz.

-Benedict Cumberbatch (Dr.Strange – Dr.Strange)

Her ne kadar Patrick Dempsey yüz hatları ve görünüş olarak Dr.Strange’e daha benzese de Benedict Cumberbatch de diğer Marvel karakterleri kadar tanınırlığı olmayan Dr.Strange karakterine popülarite katmak açısından mantıklı bir seçim.

-Jeffrey Wright (Bernard/Arnold – Westworld)

Müthiş bir cast başarısı sağlayan Westworld’ten sadece bir kişiyi almak olmazdı. Ayrıca Anthony Hopkins zaten bankoydu, bir kere sıkleti farklı yani. Onun dışında uzun süren Evan Rachel Wood mu Jeffrey Wright mı içsel çatışmasından sonra Jeffrey Wright’ta karar kıldığımı söylemeliyim. Adamda gerçekten iyi aile babası, güven veren bir surat var.

-Sophie Turner (Jean Grey – X-Men: Apocalypse)

İşte aradığımız kızıl tonu. Normalde ilk canlandıranlar hep daha çok akılda kalır ancak Sophie Turner kendisinden önce bu karakteri canlandıran Famke Janssen’i de gayet iyi olan Haley Ramm’i de hafızalardan siliyor diyebilirim.

-Ben Affleck (Batman – Batman vs. Superman)

Daredevil’dan sonra Batman’e de el atan Ben Affeck için rolün hakkını verdi diyebiliriz. Belki de film o kadar kötüydü ki gözümüze müthiş göründü. Pek güvenemiyorum ilüzyon da olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=AgQrxGV7Brk

-Colin Farrell (David – The Lobster)

O bıyıklar o gözlükler, Colin Farrell’ı bu kadar komik ve şirin göreceğimiz nereden aklımıza gelirdi. Lâkin bizim gelmese de birilerinin gelmiş ki bu müthiş fikri hayata geçirmiş.

-Amy Adams (Susan Morrow – Nocturnal Animals)

Listemizin bir başka kızılı. Yalnız bu sene ne Amy Adams yaptı değil mi? Ancak pasif agresifliğin hakkını vermiş ne diyelim?

https://www.youtube.com/watch?v=oRUs_e9IMZU

Listeye Giremeyenler:

-Ed Harris (Man in Black – Westworld)

Kötü adam dendiğinde Ed Harris akla ilk gelen isimlerden biri olduğundan bunu akıl etmek çok da dahiyane olmasa gerek. Ayrıca listeye koyarsak Rachel Evan Woods’u da almak zorunda kalırdık ki bu sayfa Westworld dolardı.

-Ryan Reynolds (Deadpool – Deadpool)

Kesinlikle kendisinden sonra Deadpool’u bu kadar mükemmel canlandıracak birinin olabileceğine pek inanmasak da kendisi daha önce 2009 yapımı X-Men Origins: Wolverine filminde de rol aldığı için tam olarak 2016’nın keşfi olma şansını kaybediyor.

 

Semih İspir
Semih İspir Sinemecra Yazarı
Tüm Yorumlar0
Scroll Top