Westworld Görme Engelliler İçin Türkçe Betimlendi

Westworld Görme Engelliler İçin Türkçe Betimlendi

Digiturk, görme ve işitme engellilerin film ve dizileri rahatça izleyebilmesi ve ülkemizde yaygınlaşan betimleme üzerindeki farkındalığı artırmak amacıyla Türkiye’de ilk kez bir Hollywood dizisinin sesli betimlemesini hazırlatarak özel gösterim düzenledi.

22 Şubat Çarşamba günü Kanyon AVM Cinemaximum Sineması’nda düzenlenen özel gösterime Digiturk yöneticilerinin yanı sıra Sesli Betimleme Derneği (SEBEDER) yönetici ve üyeleri, gazeteciler ve davetli misafirler katıldı. Özel gösterimde dünyaca ünlü Westworld dizisinin birinci sezon birinci bölümü etkinliğe katılanlarca hep birlikte izlendi. Yabancı dizi alanında bir ilk olma özelliği taşıyan projeden memnun kaldıklarını belirten davetliler sesli betimleme çalışmalarının artırılması yönünde görüş belirtti.

Türkiye’de yeni gelişmekte olan sesli betimleme konusunda da öncü tavrından ödün vermeyen Digiturk, toplam 129 filme erişen sesli betimlemeli kataloğuyla tüm takipçilerine keyifli bir TV tecrübesi sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Dilediğin Zaman Dilediğin Yerde uygulamaları sayesinde tüm Digiturk üyeleri sesli betimlemeli film kataloğuna erişebiliyor. Ayrıca beIN MOVIES Premier ve beIN MOVIES Action kanallarında her hafta birer film sesli betimleme özelliğiyle yayınlanıyor.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top