2017’nin İddialı Komedi Dizilerinden Biri Olacak Glow’un Yayın Tarihi Belli Oldu

2017’nin İddialı Komedi Dizilerinden Biri Olacak Glow’un Yayın Tarihi Belli Oldu

2017’nin komedi dizileri arasında ilk sıralara yerleşmeyi hedefleyen GLOW 23 Haziran’da izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

80’lerin kısa ömürlü ama çok sevilen programlarından GLOW, Alison Brie’nin canlandırdığı işsiz kalmış ve çeşitli hayat sorunlarıyla baş etmek zorunda olan oyuncu Ruth Wilder’ın kurgu hikayesini anlatıyor. Ruth 1980’li yılların Los Angeles’ında, çaresiz kaldığını düşündüğü bir anda kendini kadın güreşi dünyasının tam ortasında buluyor. Hollywood’da tutunamamış 12 kadınla çalışan Ruth; bir yandan çocuk sahibi olmak için işi bırakan ancak mükemmel hayatın o kadar da kolay olmadığını acı bir şekilde öğrenerek iş dünyasına geri dönmek zorunda kalan, Debbie Eagan’la rekabet etmek zorunda. Başlarında ise Marc Maron’un canlandırdığı Sam Slyvia var; düşük bütçeli ticari filmlerin tükenmiş direktörü Sam, güreş dünyasının yıldızı olmak için yarışan bu kadınlara liderlik ediyor.

GLOW; Orange Is The New Black ve Weeds dizilerinin yazarı Carly Mensch ve Homeland ve Nurse Jackie dizilerinde imzası bulunan Liz Flahive’nin son projesi. Yapımın yönetici prodüktörlüğünü ise Orange Is the New Black yaratıcıları Jenji Kohan ve Tara Herrmann’ın yanı sıra Flahive ve Mensch üstleniyor.

Scroll Top