Deadpool 2’de Cable Rolü İçin Mükemmel 6 Aday

Deadpool 2’de Cable Rolü İçin Mükemmel 6 Aday

Deadpool filmini izledik, güldük eğlendik, tabii ki aklımızda 2.film hakkındaki sorular var? Cable’ı kim canlandıracak? Sorduk, soruşturduk, aradık, araştırdık kim olsa seyirci beğenir, kim olsa biz yerden yere vurmayız diye düşündük. İşte sonuçlar:

Eric Dane

En son 2012’deki Grey’s Anatomy rolünün yavaş yavaş zihinlerden silindiğini düşünürsek bu aralar bu karakteri canlandırması seyirci açısından olumlu tepkiler yaratabilir. Görüntü deseniz bir hayli tutuyor.

 

Henry Rollins

Kesinlikle karaktere gideceğini düşündüğümüz bir başka isim. Lâkin tamam Cable ciddi ve somurtkan bir karakter ancak kendisinin Cable için bile fazla ciddi ve somurtkan kaçabilme riski var.

 

Adam Baldwin

Chuck ile tanıyıp sevdiğimiz Cable’a iyi gidebilecek ve Henry Rollins kadar somurtkan kaçmayacak bir başka cast adayımız.

 

Dolph Lundgren

Expendables serisi olsun, Punisher olsun elinden silâhın hiç eksik olmadığı Dolph Lundgren bizce cuk oturabilecek bir seçim olabilir. Zaten kendisi 90’larda yılda ortalama 68 kere yayınlanan “Evrenin Askerleri” filminde de zaten benzer yarı robotumsu bir karakteri canlandırmıştı. Neden olmasın? Lâkin seyircide büyük bir heyecan uyandırır mı? Hayır. Çok basit çok akla ilk gelen bir seçim olur. Ancak karaktere gider yani tekrardan neden olmasın?

 

John C. McGinley

Scrubs’un muhteşem Doctor Cox’ı, hiç aklımda yoktu ancak baktım bir sitede adı geçiyor ki 1 milyon kişiden biri bile önerse bahane ederek alırdım listeye ki öyle de oldu. Şimdi tip olarak çok gitmeyecek olsa da vakti zamanında sert, soğuk karakterlerin hakkını fazlasıyla verdiğinden Cable değil de öylesine bir yan rolde dahi olsa olsun derim. Yalnız bunun gerçekleşmesi için şu an oynadığı Ash vs. Evil Dead’in çakması sayabileceğimiz Stan Against Evil (yahu isim bile aynı be bu kadar mı çakma olur) dizisinin iptal olması ve seyircinin onun bu rolü canlandırdığını unutması lâzım.

Ray Stevenson

Üstteki tüm seçenekler denendi beğenilmedi o zaman eski Punisher Ray Stevenson’ı yardıralım gitsin. Ha Punisher ha Cable, ikisi de ciddi ikisi de ağır silah uzmanı, tek fark saç rengi. Gayet gider.

Listeye giremeyenler:

Jon Hamm

Her yerde ismi geçtiğinden değinmeden edemedik. Sırf yakışıklı diye sırf hayranı çok diye manasızca ortaya atılmış gayet alakasız bir fikir.

 

Bruce Campbell

Tip olarak da oyunculuk olarak da kesinlikle 10 numara olur. Lâkin ki yakın zamanda Ash vs. Evil Dead’teki komik ve şapşal rolü gölge düşürebileceğinden kendisini üzülerek elemek zorunda kaldık.

 

Sean Bean

Cable için öne çıkan bir başka isim. Ancak bana Sean Bean’ı çizmemi isteseniz kesin eline bir kılıç kondururum. Truva, Yüzüklerin Efendisi, Game of Thrones, Black Death… şimdi bir de Cable’ı oynadığını düşünün.

 

Kurt Rusell

Sanal ortamda adı çokça geçen yılların eskitemedği Kurt Russell ise genel olarak yaş itibarıyla elediğimizi söyleyebilirim. Zira belirli bir yaş ve kariyerden sonra isminiz başrolden ziyade “And …” diye yazılır. Koca bir filmin yükü omuzlarınıza yüklenmez ancak size yakışır bir rol ile filme renk katmanız sağlanır.

 

Liev Schreiber

Herkesin aklında Sabretooth karakteri ile yer ettiğini düşünerek “No” deyip geçiyorum. Normal fotolarına bakınca bile sanki gülse keskin köpek dişleri ön plana çıkacakmış gibi hissediyorum.

 

 

 

Mel Gibson

Yok artık.

Gerard Butler

Hakkını verir mi? Her türlü. Seyirciyi heyecanlandırır mı? Hem de ne biçim. Lâkin adam bildiğiniz yakışıklı, Cable daha ziyade zaman yolculukları yüzünden biraz yorulmuş biraz bitkin biraz hayat yorgunu, yol yorgunu biri, hafif bir çöküntülük gerek. Tamam kötülükle savaşıyor ancak bir yandan da baba yorgun diyebilmemiz gerek.

 

Kevin Nash

Görüntü itibarıyla çok benzediği için belli bir kitlesi olan ancak internetin en imkânsız adayı. Zira adam oyuncu değil güreşçi. Şimdi düşünüyorum da listeye hiç koymasak da olurmuş.

Keire Knighley’i listeye koymadık zira maşallah herkes istisnasız esprisini yapmış. Bir farkımız olsun diyerek listeye kendisini eklemedik.

Semih İspir
Semih İspir Sinemecra Yazarı
Tüm Yorumlar0