Hans Zimmer’in Müziklerini Yaptığı En Aksiyonlu 5 Film
Listeler Sinema

Hans Zimmer’in Müziklerini Yaptığı En Aksiyonlu 5 Film

Bestelediği film müzikleri ile izleyiciyi filme daha da sokan ve kendinden geçiren Hans Zimmer’in çeşitli türlerde filmler için yaptığı onlarca bestesi var. Yaşadığımız yüz yılın en iyi bestecileri arasında kabul edilen Hans Zimmer’in bu yeteneğini sinema alanında değerlendirmesi de bizim şansımız. Zimmer’in besteleri içinden müziklerini bestelediği  en aksiyonlu filmleri sizler derledik.

 

1. Pearl Harbor

2001 yapımı Hollywood yapımı filmin müziklerini Zimmer besteledi. Film 2. Dünya Savaşı sırasında Amerika’nın Avrupa’ya yaptığı silah yardımlarını ve savaşın gidişatını konu ediniyor. Hem tarihi bir belgesel niteliğinde hem içinde savaş sahneleri nedeniyle bolca aksiyon olan bu film Zimmer besteleri ile izleyicisini adeta o ana taşıyor.

2. Karayip Korsanları Serisi

Serinin tüm filmlerinin besteleri Zimmer’a aittir. Karayip Korsanları Johnny Depp’in başrolünde oynadığı ve ilk seriden itibaren sinemaseverlerin ilgisini gerek kadrosuyla gerekse müzikleri ve konusu ile kendisine çekmeyi başardı. Her bir seride Kaptan Jack Sparrow’un farklı bir macerası anlatılır. Jack Sparrow sürekli başını belaya sokan, çokça sevmeyeni olan ama her seferinde bir şekilde belalardan kurtulmayı başarır.

3. Kara Şahin Düştü

Zimmer’in müziklerini bestelediği bir diğer savaş ve aksiyon filmidir. Film de aynı adlı kitaptan uyarlamadır. Film Birleşmiş Milletler’in birkaç askerini Somali’ye göndermesini ve oradaki operasyonu anlatır.

4. Alev Kapanı

Film hayatını mesleğine adamış bir itfaiyeci ölünce onun mesleğinin peşinden giden iki oğlunun hayatını anlatır. İki kardeşin birbirleri ile çekişmelerini ve bu çekişmelerin onları hayatta nereye götürdüğüne tanık olacağınız bu müthiş aksiyon filminin müzikleri de Zimmer’a aittir.

5. Gladiator

Imdb'den aldığı 8.5 puanı sonuna kadar hak eden Gladiator ayrıca En İyi Film Ödülü de dahil olmak üzere 5 Oscar aldı. 2000 yılında vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda ise Ridley Scott oturuyor. Gladiator diyince akla gelenler arasında filmin müzikleri de ilk sıralarda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*