Bong Joon Ho filmi Okja Hakkında Merak Edilenler

Bong Joon Ho filmi Okja Hakkında Merak Edilenler

Dünyaca ünlü yazar/yönetmen Bong Joon Ho’nun yeni filmi Okja bu yıl Netflix’in merakla beklenen filmlerinden biri. Filmin yayınlanmasına günler kala Netflix önce fragmanı sonra da filmin konusunu paylaşarak heyecanı artırıyor.

Filmde genç Mija, Güney Kore dağlarındaki evinde, devasa bir hayvan olan ama en önemlisi çok iyi bir dost olan Okja’ya tam on yıl boyunca bakıcılık yaptı. Çok uluslu bir aile şirketi olan Mirando Holding’in Okja’yı alıp New York’a götürmesi ise huzurlu hayatlarında bir anda her şeyi alt üst etti. Çünkü görüntüsünü takıntı haline getiren, kendisinden başka kimseyi umursamayan Mirando Holding CEO’su Lucy Mirando’nun, Mija’nın en yakın arkadaşıyla ilgili kötü planları var.

Mija, nasıl yapacağını bilmeden, sadece Okja’yı geri almak amacıyla New York’a doğru yola çıkıyor. Ancak daha önce hiç büyük şehir görmemiş Mija için zaten zor olan bu yolculuk, Okja’nın geleceğini kontrol etmek için can atan her bir kapitalist, gösterici ya da tüketici grubuyla karşılaştığında daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Oysa Mija’nın tek isteği arkadaşını evine götürmek…

Yapımlarında mizah, hüzün ve dramı ustalıkla harmanlayan Bong Joon Ho, insan ve hayvanlar arasındaki temel ilişkiyi ele aldığı filmi Okja’nın ilerleyen bölümlerinde, hepimizin içinde yaşayan hayvana hitap etmeyi başaran farklı bir dünya vizyonu yaratıyor.

Bong Joon Ho’nun yeni filmi Okja’da, genç oyuncu An Seo Hyun’un canlandırdığı Mija karakteri en iyi arkadaşını geri almaya çalışırken ilk defa geldiği büyük şehirde dev holdinglere kafa tutuyor.

Okja’da Jake Gyllenhaal; zoolog, televizyon ünlüsü ve Mirando Şirketi’nin yüzü olan Dr. Johnny Wilcox’u canlandırıyor.

Tilda Swinton’ın canlandırdığı hırslı CEO Lucy Mirando karakteri, şirketi için başlattığı yeniden markalaşma kampanyasını tanıtırken…

 

Tüm Yorumlar0
Scroll Top