Friends’in Chandler’ı Matthew Perry’den Çok Bilinmeyen 4 Güzel Yapım
Listeler

Friends’in Chandler’ı Matthew Perry’den Çok Bilinmeyen 4 Güzel Yapım

Döneminin en popüler komedi dizisi olan Friends 20 dakikalık sitkomların bir çoğunun ilham kaynağıydı ve kesinlikle bir klasikti. Dizinin başarısı dünya çapında arttıkça oyuncuların hayran kitlesi büyüdü ama bu durumun bir de dezavantajı oldu. Friends’den önce ve sonra rol aldıkları yapımlar hep dizinin gölgesinde kaldı. Friends dizisinden tanıdığımız ve çoook sevdiğimiz Matthew Perry’nin de aslında tek başarısı Friends değil.İşte bunlardan bazıları:

 

1. Mr.Sunshine (2011 - IMDB = 6.8)

2011 yılında çıkıp ne yazık ki sadece 13 bölümlük bir sezondan ibaret olan bu güzel yapımda Matthew Perry, eğlence faaliyetlerinin organize edildiği The Sunshine Centre’da yöneticidir. Çalıştığı yerdeki sorunlar ve arkadaşlarıyla olan ilişkilerini konu alan bu yapım hak ettiği değeri görmemiş, vıcık vıcık sitcomlar en az 2-3 sezon devam ederken kendisi ilk sezonda yayından kaldırılmıştır.

2. Go on (2013 - IMDB = 7.6)

Mr. Sunshine’dan iki yıl sonra karşımıza daha iyi bir diziyle çıkan Matthew Perry, eşini kaybeden bir radyo sunucusunu canlandırıyor. İşine geri dönebilmesi için rehabilitasyona gitmek zorunda olan Ryan King birbirinden tuhaf kişilerden oluşan bir grubun içine düşüyor. Mr.Sunshine’daki yan karakter eksikliğini fazlasıyla dolduran ve mizah anlayışı gayet iyi olması ve puan olarak aslında tutmasına da rağmen manasız bir şekilde ilk sezonda iptal edilen bu diziyi seyretmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

3. Studio 60 on the Sunset Strip (2006-2007 - IMDB = 8.3)

Friends’ten hemen sonra rol aldığı ve belki de yer aldığı en kaliteli yapım. Sarah Poulsen ve Bradley Whitford gibi oyuncuların yanı sıra senaryosunu da Aaron Sorkin’in yazdığı bu yapım da tüm bu olumlu etmenlerine rağmen herhalde seyircinin hala Matthew Perry’i Chandler ile özdeşleştirmesinden olsa gerek yayından kaldırılmıştır ki Aaron Sorkin’in de ilk sezonda iptal edilen ilk ve tek dizisidir.

4. The Ron Clark Story (2006 - IMDB = 7.7)

Azılı sınıfların azimli öğretmeni Ron Clark’ın eğitimclik hayatının konu alındığı bu film de izlemeniz gereken bir başka Matthew Perry yapımı. Öğretmen adayları için birebir, tam bir Pazar öğle sonrası ailecek izlemelik hoş bir yapım.