1000 Çocuğa En Güzel 23 Nisan Hediyesi: Sinemayla Tanışma

1000 Çocuğa En Güzel 23 Nisan Hediyesi: Sinemayla Tanışma

DİMES’in katkı verdiği SineMasal Fener-Balat Çocuk Festivali, 22 – 23 Nisan tarihlerinde Balat sahilinde gerçekleşecek. Festivalin düzenleyicisi SineMasal Kültür Sanat Derneği bu yıl Fener-Balat bölgesinin yanı sıra Sulukule, Tarlabaşı ve Kuştepe’de çalışmalar yürüten STK’lar ile iş birliği yaparak İstanbul’un farklı bölgelerindeki çocukları da davet ettiği etkinliğinde, sinema ve diğer kültür sanat aktivitelerine erişimi olmayan, dezavantajlı konumdaki 1.000 çocuk ve ailesine ulaşmayı hedefliyor.

22 Nisan Cumartesi günü, saat 20:00’de DİMES meyve suyu ve Pop Corn ikramı, nostaljik kıyafetli yer göstericisi gibi hoşluklarla, çocukların sinema ruhunu hissedecekleri bir atmosferde, “Hugo” filminin gösterimi gerçekleşecek.

23 Nisan Pazar gününün tamamına yayılan etkinliklerde ise, yüz boyama, resim, kukla, masal, tiyatro atölyeleri gibi eğitici ve eğlendirici aktiviteler gerçekleşecek. DİMES festivalde, etkinlik boyunca okul kantinlerinde de satışa uygun olan yüzde 100 meyve suyu ürünlerinin ücretsiz dağıtımı gerçekleştirecek.

Jonglör, pandomim, sihirbaz, kukla ve Flamenko dansı gösteriyle masalsı bir havada sürecek festivalin finalinde ise, yine sinema ve nostalji kokan bir atmosferde “Charlie’nin Çikolata Fabrikası” filminin gösterimi yer alacak.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top