2010’dan Günümüze En Kötü 6 Süper Kahraman Filmi

2010’dan Günümüze En Kötü 6 Süper Kahraman Filmi

Tamam DC olsun Marvel olsun son yıllarda filmleriyle kasıp kavurdular lâkin yeri geldi dev çuvalladılar. Gişe hasılatları çok yüksek olsa da hem çizgi roman hayranlarını hem de sinema severleri hayal kırıklığına uğratan birçok süper kahraman filmi oldu. Bazen hikayeye bağlı kalmamaları bazen de oyuncuların karakterlere uygunluğu gibi çoğu yönden tartışma konusu oldu bu filmler. Akla zarar, göze işkence, cebe ziyan, vakit israfı o filmleri sizler için seçtik.

 

1-Suicide Squad (2016)

Birazdan öyle filmler göreceksiniz ki bu bile efsane gelecek ancak bu bile bu filmi aklayamıyor. En azından DC’nin düzelmeye yönelik adımlar attığını gösteren ilk yapım diyelim de yazının başından çok gömmeyelim.

 

2-Teenage Mutant Ninja Turtles (2014)

Küçükken gerek filmlerini-çizgi filmlerini eğlenmek için izlediğimiz tosbağalarımızı Batman misali “cool” yapmaya çalışmışlar. Teknolojik aletler falan, gayet kötü. Shredder çok kötü değildi o kadar. Bir de April dediğin tatlı olur, masum olur, Megan Fox gibi seksi olmaz. Sırf sükse yapmak için seçilen cast.

 

3-Green Lantern (2011)

Zaten ne kadar kalite bir karakter olduğu tartışılır, zira adamın süper gücü yüzük, nişan yüzüğü herhalde, bir de üstüne böyle bir film. “Bunu dokuyan çocuk kör oldu” misali, bu filmde oynayan oyuncu başka filmde bu yapıma gönderme yaptı siz düşünün artık.

 

4-GHOST RIDER: SPIRIT OF VENGEANCE (2012)

Bakın buna yorum bile yapmıyorum. Next!

 

5-Fantastic Four (2015)

Esprisiz, heyecansız, dümdüz yavan bir film. Zaten “Human Torch” hariç karakterler tırt ve zerre yaratıcı değil (bakın Marvel hayranı olarak diyorum bu lafları) bir de böyle bir filmle karşımıza çıktılar.

 

6-Batman v. Superman: Dawn of Justice (2016)

Veee en kötü film listelerinin aranan ismi. Batman versuuussss Supermaaaannn. 2:30 saatlik, ekşın-yetmezliği sendromuna kurban olan film. Kavganın sebebi ayrı, sonucu ayrı şaka gibi. O kadar incelemesinde gömdüm hala hunharca örseleyesim var.

 

Semih İspir
Semih İspir Sinemecra Yazarı
Tüm Yorumlar0
Scroll Top