Dünyaca Ünlü Müzik Festivalleri Redbull TV’de

Dünyaca Ünlü Müzik Festivalleri Redbull TV’de

Red Bull TV, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Barselona’dan start alarak, tüm dünyadaki en iyi müzik festivallerini canlı yayınla ve özel içeriklerle evinize taşımaya hazırlanıyor. Haziran ayında Primavera ile başlayan festival maratonu Ekim ayında ABD’nin en kapsamlı müzik festivali Austin City Limits ile son bulacak.

Red Bull TV’nin festival canlı yayınları 1 Haziran’da Barselona’dan Primavera Sound ile başlıyor, onu Tennessee, Amerika’daki Bonnaroo takip ediyor. Birleşik Krallık’taki Gorillaz festivali Demon Dayz, Las Vegas’taki Electric Daisy Carnival, Danimarka’nın meşhur festivali Roskilde, İsviçre’de düzenlenen Montreux Jazz Festival ve Chicago çıkışlı Lollapalooza ise müzik ve eğlence dolu bu maratonun diğer durakları olarak sıralanıyor. Son olarak rotasını Teksas’a çevirecek Red Bull TV, Austin City Limits Music Festival’da kapanış yapıyor.

Festivallerin tümünü canlı yayınla ekranlarınıza getirecek Red Bull TV konserlerin yanı sıra sahne arkasından görüntüler ve özel röportajlarla festivallerin perde arkasını da izleyicilerine taşıyacak.Festival programını izleyicilerle paylaşacak isimlerse Avrupa’da Will Best, Johann Wald ve Julie Adenuga, Amerika’daki festivallerdeyse Sal Masekela, Hannah Rad olacak.

XXXX performs at Austin City Limits Festival in Austin, TX, USA, on 4 October, 2015

Red Bull TV ile evinizin konforunda izleyebileceğiniz festivaller ise şöyle;

PRIMAVERA SOUND, Barselona, 1-3 Haziran

2001 yılından bu yana Barcelona’da gerçekleşen organizasyon, bağımsız bir şehir festivali olarak göze çarpıyor. Pop’tan rock’a ve tabii elektronik müziğe birçok ünlü ismi ve keşfedilmeyi bekleyen müzisyenleri ağırlayan Primavera, son 16 yılda dünyanın en önemli festivalleri arasına ismini yazdırdı.

BONNAROO MUSIC & ARTS FESTIVAL – Tennessee, 8-11 Haziran

İlk kez 2002 yılında düzenlenen Bonnaroo yaklaşık 3000 metrekarelik bir alana yayılıyor. Binlerce müzik sever, hip hop’tan caza farklı türlerde 150’yi aşkın konsere tanıklık edecek.

DEMON DAYZ – Margrate – 10 Haziran

Ünlü İngiliz grubu Gorillaz’ın tek başına sahne alacağı Demon Dayz festivali Gorillaz hayranlarını ekran başına kilitleyecek. Grup yeni albümlerini Red Bull işbirliğiyle düzenleyecekleri bu festivalle kutlamaya hazırlanıyor.

ELECTRIC DAISY CARNIVAL, Las Vegas, 16 Haziran

Red Bull TV festival sezonunun bu yılki yenilerinden biri de Electric Daisy Carnival oldu. Las Vegas’ın büyüleyici ortamında elektronik müziğin başrolde olduğu bu hayal gibi bir festivalde müziğin temposu hiç düşmeyecek.

ROSKILDE FESTIVAL, Roskilde, 28 Haziran-1 Temmuz

Kopenhag’a 30 km mesafede düzenlenen Roskilde, 1970’li yıllardan bu yana gerçekleşiyor ve Kuzey Avrupa’nın en kapsamlı müzik festivali olarak göze çarpıyor. Tam 9 sahnede ortalama 175 sanatçının sahne alacağı Roskilde de yıldız isimlerden, genç yeteneklere kadar birçok sanatçıyı dinlemek mümkün.

MONTREUX JAZZ FESTIVAL, Montreux, 30 Haziran – 15 Temmuz

Cenevre Gölü’nün kıyısında 1960’ların ortasından beri düzenlenen Montreux, müzikseverler için ikonik hale gelmiş bir caz şöleni olarak biliniyor. Festival, Miles Davis’ten Ray Charles’a, David Bowie’den Prince’e efsanevi isimleri sahnesinde ağırladı.

LOLLAPALOOZA, Chicago, 3-6 Ağustos

İlk kez 1991 yılında Perry Farrell tarafından organize edilen Lollapalooza, modern festival deneyiminin ilk öncülerinden. Lollapalooza, birçok müzik tarzını kucaklayan, benzersiz bir kimyaya sahip olmasıyla biliniyor.

AUSTIN CITY LIMITS MUSIC FESTIVAL, Austin, 6-8 Ekim

Canlı müzik adına dünyanın merkezi niteliğinde bir kentte gerçekleşen festivalde, 8 sahnede 110’dan fazla müzisyen ve grubu ağırlanacak. Katılımcılarına pop, rock, folk, R&B, blues gibi birçok tarzda müzik ziyafeti sunacak Austin City Limits Music Festival’de ‘müziğin’ sınırları zorlanacak.

İlgili Linkler
TV redbull tv
Tüm Yorumlar0