Sinema Senfoni Orkestrası Lord of The Rings için Sahnedeydi

Sinema Senfoni Orkestrası Lord of The Rings için Sahnedeydi

Film  Konserleri Türkiye’de de büyük ilgi görüyor. Bunun en başarılı örneklerinden Lord of The Rings: Two Towers ile Zorlu PSM’de Sinema Senfoni Orkestrası Türk ve yabancı müzisyenlerin etkileyici performanslarıyla dakikalarca alkışlandı.

Üç saatten fazla sahnede, filmin tüm müziklerini canlı olarak seyirciye aktaran müzisyenler, koro, Soprano Kaitlyn Lusk ve Şef David Reitz izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Konser dev bir ekran, önünde 100 kişilik bir koro ve 80 kişilik senfoni orkestrası ile Nespresso co-sponsorluğunda, 20-21 Mayıs’ta ‘Lord of the Rings in Concert: The Two Towers’ ismiyle Zorlu PSM’de gerçekleşti.

Peter Jackson’ın gişe rekorlarını altüst eden klasik J.R.R. Tolkien üçlemesinin beyaz perde uyarlamalarının başarısında büyük pay sahibi olan Howard Shore’un Akademi ödüllü Quenya, Sindarin, Khuzdul, Adûnaic ve Kara Lisan dilleri kullanılarak yazılmış müzikleri, orkestra ve koro tarafından icra edilirken dev ekrandan, Türkçe altyazı ile yansıtılan film eşliğinde izleyenler kendilerini Orta Dünya’da hissediyor.

Konser künyesi

Tarih: 21 Mayıs 2017

Yer: Zorlu PSM – Ana Tiyatro

Orkestra Şefi: David Reitz

Şef Asistanı: Thiago Tiberio

Solist: Kaitlyn Lusk

Orkestra: Sinema Senfoni Orkestrası

Koro: Sinema Senfoni Korosu, Sinema Senfoni Çocuk Korosu

Tüm Yorumlar0