Yılın Beklenen Netflix Filmi Okja İçin Geri Sayım Başladı

Yılın Beklenen Netflix Filmi Okja İçin Geri Sayım Başladı

Dünya prömiyeri 70. Cannes Film Festivali’nde yapılan Bong Joon Ho’nun yeni filmi Okja 28 Haziran’da Netflix izleyicileriyle buluşuyor.

Filmin konusu şöyle:

Genç Mija, Güney Kore dağlarındaki evinde, devasa bir hayvan olan ama en önemlisi çok iyi bir dost olan Okja’ya tam on yıl boyunca bakıcılık yaptı. Çok uluslu bir aile şirketi olan Mirando Holding’in Okja’yı alıp New York’a götürmesi ise huzurlu hayatlarında bir anda her şeyi alt üst etti. Çünkü görüntüsünü takıntı haline getiren, kendisinden başka kimseyi umursamayan Mirando Holding CEO’su Lucy Mirando’nun, Mija’nın en yakın arkadaşıyla ilgili kötü planları var.

Mija, nasıl yapacağını bilmeden, sadece Okja’yı geri almak amacıyla New York’a doğru yola çıkar. Ancak daha önce hiç büyük şehir görmemiş Mija için zaten zor olan bu yolculuk, Okja’nın geleceğini kontrol etmek için can atan her bir kapitalist, gösterici ya da tüketici grubuyla karşılaştığında daha da içinden çıkılmaz bir hal alır. Oysa Mija’nın tek isteği arkadaşını evine götürmek…

Yapımlarında mizah, hüzün ve dramı ustalıkla harmanlayan Bong Joon Ho (Snowpiercer, The Host), insan ve hayvanlar arasındaki temel ilişkiyi ele alan filmi Okja’nın ilerleyen sahnelerinde, hepimizin içinde yaşayan hayvana hitap etmeyi başaran farklı bir dünya vizyonu yaratıyor.

Okja, Netflix, Plan B Entertainment, Lewis Pictures ve Kate Street Picture Company ortak yapımı.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top