Yeni Nesil Sanatçılar BASE’de Bir Araya Geliyor

Yeni Nesil Sanatçılar BASE’de Bir Araya Geliyor

Türkiye’deki ilk kolektif Güzel Sanatlar yeni mezunlar sergisi olan BASE, Türkiye’nin dört bir yanından resim, heykel, fotoğraf , video, animasyon, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik bölümlerinden 2017 lisans mezunlarının çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getirecek. 14-17 Aralık tarihleri arasında Galata Rum Okulu’nda gerçekleşecek olan BASE’e başvurular başladı.

Yeni mezun sanatçı adaylarını sanat dünyası, yaratıcı endüstriler, medya ve tüm sanatseverlerle buluşturmayı hedefleyen BASE, mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde onlara destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlıyor . Türkiye’nin gelecek sanatçı nesline ışık tutacak olan BASE, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonu taşıyor.

Pek çok önemli kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapan tarihi ve görkemli Galata Rum Okulu binasında gerçekleşecek olan BASE’te ayrıca pek çok seminer, sanatçı konuşması ve atölye çalışması da 4 gün boyunca ziyaretçilerle buluşacak.

1 Mayıs 2017 – 1 Temmuz 2017 tarihleri arasında başvuruları kabul edecek olan BASE, ilgili bölümlerden 2017’de mezun olacak öğrencilere açık. BASE’e en fazla 3 çalışmayla başvuruda bulunulabilir.

BASE hakkında detaylı bilgi ve başvuru için base.ist adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Linkler
Sinema
Tüm Yorumlar0
Scroll Top