Netflix’te İzlemeniz Gereken 5 Dizi

Netflix’te İzlemeniz Gereken 5 Dizi

Netflixe başlayan kimse kopamıyor. Bu kopamayanlardan biri de benim. Her dizisi bir o kadar güzel, heyecan verici, duyguları alt üst edici mükemmel diziler diyebilirim. Bir sürü güzel özelliklerini sayarsam parmaklarım yorulabilir. Her neyse. Sizler için netflixte kaçırmamanız gereken 5 diziyi söylemek istedim.

1-Ölmek İçin 13 Sebep( 13 Reasons Why)

https://www.youtube.com/watch?v=JebwYGn5Z3E

Bir insan neden intihar eder? İntihar etmek kolay bir durum değildir. Sadece intihara meyilli olan insanlar için değil herkesin izlemesi gereken biri. İntihar etmesen de intihar edeceklere bir el uzatmayı öğrenmek ister misiniz?  Önyargılarınızı kaldırıp, dinlemeyi öğrenmenin vakti geldi. Bu diziyi 1.sıraya koymamın sebebi de şu: Ön yargılarını kaldırırsan,dağın görünmeyen kısmını görünür hale getirirsin. Ayrıca diziyi bitirdikten sonra 29 dklik‘’Ölmek İçin 13 Sebep: Sebeplerin Ötesinde’’ kısmını izleyin. Bu dizinin oyuncusu, yapımcısı, yönetmeni, senaristi her şeyi konuşacak ve meselelere açıklık getirecek.

2-Black Mirror

Sosyal Medya hayatınızı ele geçirdi mi? Geçirdiyse neler olabilir? Kendine yeni bir hayat katmak isteyenlere tavsiyedir.

3-House Of Cards

Kartları dağıtın geliyorum denen dizi de bu. Siyaset , entrika her şeyi içinde barından bu 4 sezonluk diziyi sakın kaçırmayın.

4-Sense 8

Psikolojiyi sevenlerin kaçırmaması gereken bir dizi harikası.

5-%3

Hadi otobüse binin dünyadan kaçıyoruz ama  hangi otobüsle. Özel mi halk mı? Bu kaçanlar kim? Cevabını izleyerek öğrenebilirsiniz.

Bu diziler gerçekten hepinizin hayatını değiştirecek. Önce hangisinden başlayalım derseniz Ölmek İçin 13 Sebep sizin için önemli kılavuz olacaktır derim. Hepinize iyi seyirler.

Selim Şentürk
Selim Şentürk Sinemecra Yazarı
Tüm Yorumlar0