Film Gecesinde İzlemek İçin En İyi 5 Film Serisi Önerisi

Film Gecesinde İzlemek İçin En İyi 5 Film Serisi Önerisi

Yaklaşan kış etkinliklerde artık insanlar açık hava etkinliklerini bırakıp ev içi etkinliklere ağırlık vermeye başladılar. Bunlardan en sık tercih edileni ise arkadaşlarla evde toplanıp sabaha kadar izlenen film serileri. Bu yaz için sizlere en iyi film serilerini derledik.

1.Starwars

Bir George Lucas şaheseri olan seri tüm zamanların en sevilen film serilerindendir.  Film tür olarak bilim kurgudur ve galaksiler arası savaşları anlatır. İyi gücü temsil eden Jedilar ile kötü gücü temsil eden Sithlerin dengeyi kurma savaşlarını anlatır. Altı seriden oluşan filmde karakterlerin dönüşümü, yaşadıkları ile seri bitiminde tarafınızı seçmek konusunda ikilemde kalacağınız garantidir.

2.God Father

Üç seriden oluşan filmin kadrosu oldukça sağlamdır. Al Pacino, Marlon Brando, Robert de Niro gibi sinema dünyasının enlerini bir araya toplayan kadrosu ile senaryosu birleşince ortaya kült filmlerden birisi çıkmıştır. Film Mario Puzo’nun yazdığı aynı isimli romandan uyarlanmıştı. Sicilya mafyası Don Vito Corleone’nin hayatını ve düşmanlarını anlatmaktadır.

3.Yüzüklerin Efendisi

Tolkien’in aynı isimli kitabından uyarlanan bir başka şaheserdir. Film 11 dalda Oscar almıştır. Bir yüzüğün ne kadar önemli olabileceğini o yüzük için ödenen bedelleri ve uğruna çıkan savaşları konu edinen üç serilik film, film serisi gecelerinizde pişman olmadan tercih edeceğiniz bir başyapıttır. Ayrıca Tolkien’in Hobbit serisini de ardına ekleyerek her şeyden önce hayat nasıldı ile ilgili hobbitlerin yaşamını konu edinen filmi de izleyerek tüm seriyi tamamlayabilirsiniz.

4.Geleceğe Dönüş

Bir Steven Spielberg filmi olarak Geleceğe Dönüş serisi yayınlandığı zaman ne kadar eskirse eskisin kendisi değerli kalacak bir filmdir.  Üç serilik bu filmde geçmiş ile gelecek arasında sürekli mekik doyacak, karmaşık bir film olmasına rağmen hiçbir mantık hatası bulamayacağınız için en iyi film serilerinden birisi olduğunu kabul ederek gecenizi sonlandıracaksınız.

5.Testere

İlk olarak 2004 yılında düşük bir bütçe ile çekilen film sinema severler tarafından öylesine sevildi ki seri haline geldi. Film bir psikolojik gerilim filmidir ve yedi seridir.  Kurbanlarına bir oyun ile yaşamı ve ölümü sunan  seri katili ve elinden kurtulmaya çalışan kurbanlarının hikayelerini anlatmaktadır. Ancak filmde kurbanlara yapılan oyunlar o kadar akıllıcadır ki kendinizi bu oyunların çözümünü bulmaya çalışırken bulacaksınız.

Tüm Yorumlar0