Tim Burton’dan Zihnin Karanlık Sularında Yüzen 10 Film

Tim Burton’dan Zihnin Karanlık Sularında Yüzen 10 Film

Detaycılığı ve hayal gücünü mükemmel şekilde harmanlayan yönetmen Tim Burton’ın her filmini izlemek ayrı keyif veriyor. Akılardan çıkmayan karelere imza atan ünlü yönetmenin senaryodaki başarısı da yetenekli oyuncularla birleşince ortaya gişe rekorları kıran muhteşem filmler çıkıyor. Film gecesi için 10 harika Tim Burton filmini sizin için listeledik.

1-Big Fish (2003)

Big fish filmini izlemediyseniz mutlaka izlemenizi öneririz. İzleyeceğiniz en mükemmel filmler arasında yerini alacaktır. Konusu diğer filmlere pek benzemeyen Big Fish  kanser olan babasının yanına dönen ve onu daha yakından tanımak isteyen bir gencin hayatını anlatsa da yaşanan olaylar filmi ilginç bir hale getirmektedir. Sürükleyici hikâyesi filmi soluksuz izlemenizi sağlar. Babanın çocuğuna anlattığı her hikâyenin gerçek olması ve bu hikâyelerin yalan olduğunu düşünen oğlunun yaşadığı şoku anlatan film sizi de etkileyecektir.

2-Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları (2016)

Film bir romandan uyarlanmıştır. Jacob gizemli bir adada bir evin kalıntılarına hissettiği güç ile kendi başka bir zamanın içinde bulur. Bayan Peregrine’nin ev sahipliği yaptığı evde kimseye benzemeyen farklı çocuklar ile farklı zamanda maceralar yaşar. İzlemenizi öneririz sürükleyici ve farklı olan hikâyesi sizi etkileyecektir.

3-Beter Böcek (1988)

Barbara ve Adam araba kazasında hayatını kaybeder ve kendilerini hayalet olarak kendi yaşadıkları evlerinde bulurlar. Evlerinin başka kimseler satılıyor oluşu onları rahatsız eder ve filmin heyecanlı hikâyesi burada başlar. Evlerini kurtarmak için yardım istedikleri Beetlejuice genç çiftin başını baya derde sokacaktır. 1988 yapımı film günümüzde de keyifle izlenmektedir.

4-Ölü Gelin (2005)

Ölü Gelin Tim Burton’un yaptığı başarılı animasyonlar arasında yerini almaktadır. Büyük küçük herkesin keyifle izleyebileceği bu film genç bir adamın yüzük provasında yanlışlıkla yüzüğü Ölü Gelin’in parmağına takmasıyla kendisini ölüler diyarında bulmasını konu alır. Eğlenceli konusu ve enfes görsel şöleni ile Ölü Gelin izlemeniz gereken animasyonlar arasında mutlaka olmalıdır.

5-Batman (1989)

Batman Gotham şehrinin adaleti için savaşan yarasa adamdır. Bulunduğu şehirde ikili bir hayat yaşan Bruce Wayne ailesini öldüren kişiler için bu yola çıkarken adalet bekleyen kişileri de göz ardı etmez. Batman DC Comics karakteridir bu süper kahraman Tim Burton tarafından beyaz perdeye taşınmıştır.

6-Alice Harikalar Diyarında (2010)

Tim Burton tarafından yeniden seyirci karşısına çıkan Alice Harikalar Diyarında filmi güçlü oyuncu kadrosu ile izlenmeye değer bir film haline gelmiştir. Hikâyesini zaten bilirsiniz bir tavşanın peşine takılıp giden küçük kızın macerasını konu alır film.  Johnny Depp, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter sergilemiş oldukları oyunculuk ile izleyicileri etkilemiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=tNXpnufLVkc

7-Çılgın Marslılar (1996)

1997 Tim Burton yapımlı bu film dost sandığımız uzaylıların dost olmadıklarını eğlenceli bir şekilde anlatmıştır. Film usta kadrosu ve eğlenceli konusu ile günümüzde de hala keyifle izlenmektedir.

8-Makas Eller (1990)

Yine bir Tim Burton filmi ve yine Johnny Depp. Filmin konusu makas elleri yapan mucidin zamansız ölümü ve Edward’ın o ellerle yaşamak zorunda kalışını ele alır. Hüznün ve eğlencenin bir arada olduğu Frankenstein filmidir. İzlemenizi tavsiye ederiz.

9-Noel Gecesi Kabusu (1993)

1993 yılı yapımlı bu film animasyon sevenler için keyifli bir filmdir. Balkabağı Kralı olmaktan sıkılan ve Noel Babanın oyuncak dağıtma görevini devralmak isteyen Jack’in hikâyesini ve maceralarını konu alır film.

10-Hayalet Süvari (1999)

Bir kasabada kafaları bedenlerinden ayrılarak öldürülen cinayetleri aydınlatmak için görevli giden başrol oyuncusu Johnny Depp olayların esrarengiz tarafını keşfetmektedir. Hayalet hikâyeleri ile dolu kasabada onu farklı bir macera beklemektedir.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top