Leonardo Dicaprio’nun En İyi 5 Gerilim Filmi

Leonardo Dicaprio’nun En İyi 5 Gerilim Filmi

Leonardo Dicaprio’nun, çocukluğundan süregelen başarılarını, şanını, şöhretini bilmeyen yok. Oldukça başarılı filmlerin altına adını yazdıran, iyi oyunculuğu ve karizmatik duruşu ile her zaman konuşulan Leonardo Dicaprio, 21. yüzyılın en önemli aktörleri arasında yer almaktadır.
Leonardo Dicaprio filmleri söz konusu olduğunda, ‘yaa o çok güzeldiii’ ya da ‘Sen hala izlemedin mi onu?!’ gibi yorumlar havada uçuşmaya başlıyor.
Leonardo’nun başarılı oyunculuğu, rol almış olduğu gerilim filmlerinde de, kendini göstermesini sağlayabilmiştir pek tabii… Birçok korku-gerilim müdaviminin severek izlediği, tekrar tekrar açıp baktığı ve üzerine bazen paragraflarca yorum yaptığı birçok gerilimli Leonardo Dicaprio filmi bulunmakta. Biz de onlardan 5 tanesini sizin için derledik ve size sunmak istedik. Eğer ki aralarında hala izlemedikleriniz varsa, bir an önce izleyin deriz!

1-Zindan Adası (2010)

Martin Scorsese’in yönetmenliğini konuşturduğu filmlerden biri: Zindan Adası! Yönetmen, oyuncu ve hikaye üçlüsünün uyumu yakaladığı başarılı filmlerden biridir Zindan Adası. Gotik bir atmosfer ile işlenen, eski kara filmlerin tadında bir gerilimdir.

Hikaye, içinden kaçması imkansız olan bir akıl hastanesinden bir anda ortadan kaybolan gizemli akıl hastasını konu alır. Hastane bir adada yer almaktadır. Bunun üzerine 2 dedektif olayın gizemini çözmek için buraya gelirler ve işler tamamen karışmaya başlar. Dedektiflerden biri olan Teddy Daniels, Leonardo Dicaprio’nun başarılı oyunculuğu ile müthiş bir karakter olmayı başarmış.

2-Köstebek (2006)

Başkahramanlar olan iki genç, iki farklı dünyaya sahiptir. Gençlerden biri yeraltı dünyasının pis oyunlarının başrolüne geçmek için çabalarken, diğeri de tam tersi, polis olmak ve polis teşkilatının başına geçmek ister. Esas sahipleri ise bu iki gencin amaçlarından haberdar değillerdir. İki genç de sahiplerinden aldıkları bilgileri, gerçekten bulunmak istedikleri yerlere sızdırırlar. Bu konuda profesyonelleşen bu iki genç, bir alışveriş sırasında her iki tarafı da ele verir ve işler sarpa sarar.

3-Yalanlar Üstüne (2008)

Bu film Irak’ta yaşanan terörü ele alıyor. Bir terör örgütünün başındaki yöneticinin ismini bulmak hedefleniyor ve bu görev, eski bir gazeteciye veriliyor. Bu gazeteci Irak’ta oldukça deneyimlidir. CIA ile işbirliği içinde hareket etmesi gerekmektedir. Artık içine girdiği vahşi dünya ile tanışma sırası gelmiştir.

4-Kumsal (2000)

Amerikalı genç Richard, Tayland’a farklı şeylerin arayışı için gelir. Yaşlı bir gezgin ve Fransız bir çift ile karşılaşır. Karşılaştığı kişiler ona turistler tarafından işgal edilmemiş olan, gizli ve cennet gibi bir adanın varlığından bahsederler ve olaylar gelişmeye başlar…

5-Başlangıç (2010)

Leonardo Dicaprio’nun üst düzeyde bir performans sergilediği Başlangıç filmi, doğaüstü, büyülü ve bir o kadar da gerçekçi olan bir yapıttır. Başkarakterlerden Dom Cobb rüya görme anında, bilinçaltındaki değerli sırları alıp çalıyor. Bundan kurtulmak isteyen Cobb’a bir gün bir fırsat veriliyor ve bu çalma işleminin tam tersini yapması isteniyor. Yani bir zihinden fikir çalmak değil, bir zihne fikir yerleştirmek amaçlanıyor. Bu şekilde büyük bir başlangıç oluşacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=0vNCUFB-XCU

Tüm Yorumlar0