Son 5 Yılın En İyi Komedi Filmleri

Son 5 Yılın En İyi Komedi Filmleri

Her yaştan ve kültürden insanın sevdiği komedi filmleri her yıl gişelerde izlenme rekorları kırıyor. Diyaloglar ve oyuncuların iyi olduğu komedi filmleri sosyal medyada da sık sık karşımıza çıkıyor. Son yıllarda yapılan kaliteli komedi filmlerini sizin için derledik.

Grimsby Kardeşler (2016)

2016 yılında vizyona giren Grimsby Kardeşler aksiyon, macera ve komedi türlerinin hepsini içinde bulunduruyor. Yönetmen koltuğunda Louis Leterrier’in oturduğu filmin yapımını Village Roadshow Pictures üstlenmiştir. Başrolde deneyimli komedi oyuncusu Sacha Baron Cohen bulunuyor. Film konusunu küçükken ayrı düşen ve daha sonra karşılaşan iki ayrı karakterdeki kardeşin hikâyesinden alıyor.

Kötü Komşular 2 (2016)

2016 yılında vizyona giren Amerikan komedi filmi Kötü Komşular’ın ikinci filmi olan Kötü Komşular 2: Sorority Rising’in yönetmen koltuğunda tıpkı ilk filmdeki gibi Nicholas Stoller bulunuyor. Birçok alanda ödüle layık görülen filmin başrolünde genç oyuncu Zac Efron bulunuyor. Konu olarak ilk filmden pek uzaklaşılmamış olsa da ilk filmdeki atmosferden bir hayli uzaklaşılmış görünüyor. Film konusunu yeni evli çiftin yan komşusu olan bir kız öğrenci topluluğundan alıyor.

Liseli Polisler (2014)

2012 yılında vizyona giren aksiyon ve komedi filmi türündeki Liseli Polisler filmi türünün hakkını vermiş gibi görünüyor. Yönetmen koltuğunda oturan Phil Lord ve Chris Miller’ın ortak çalışması sonucu film daha da cazip bir hal almış. Başrollerde ise iki deneyimli isim olan Channing Tatum ve Jonah Hill bulunuyor. Film konusunu yeni polis olan iki arkadaşın gizli görev için liseye girmesinden alıyor.

Diktatör (2012)

2012 ABD yapımı komedi filmi olan Diktatör filminin yönetmen koltuğunda deneyimli isim Larry Charles oturuyor. Başrolünde Sacha Baron Cohen’in bulunduğu film, konusunu monarşi ile yönetilen bir ülkede diktatör olan Aladin’in sıradan Amerikan hayatı yaşamasından alıyor. Çekimleri New York ve İspanya’da yapılan film seyirciler tarafından çok beğenilmiş gibi duruyor.

Ayı Teddy (2012)

2012 yılı yapımı olan komedi filmi Ayı Teddy’nin yönetmen koltuğunda Seth McFarlane oturuyor. Komedi ve Animasyon türünde seyircinin karşısına çıkan Ayı Teddy’nin başrolünde Ted isimli bir oyuncak ayı yer alıyor. Film konusunu bu oyuncak ayı ve sahibinin yaşadığı olaylardan alıyor. Ayı Teddy’nin devam filmi olan Ted 2 2015 yılında vizyona girmiştir ve konu neredeyse aynıdır.

Bu Nasıl Aile! (2013)

2013 yapımı Amerikan komedi filmi olan Bu Nasıl Aile!’nin yönetmen koltuğunda Rawson Marshall Thurber oturuyor. Birçok dalda ödül alan filmde deneyimli oyuncu Jennifer Aniston’da bulunuyor. İzleyiciyi tamamen kahkahaya boğan film konusunu tamamen kurmaca olan bir aile ve bu ailenin yaşadığı olaylardan alıyor. Yüksek bir İMDB puanına ve itibara sahip olan filmi izleyiciler de çok sevmiş olsa gerek ki filmin hasılat ve puanlama durumundan bunu görebiliyoruz.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top