Defenders’a Sayılı Günler Kaldı!

Defenders’a Sayılı Günler Kaldı!

Merhaba!

Netflix ile dizi sektöründe de başarılı yapımlara imza atan Marvel, bunlara bir yenisi olan Defenders‘ı da ekleyeceğini duyurmuştu. Daredevil ile başlayıp sonrasında Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist ile başarı yolunda emin adım ilerleyen Marvel’ın tüm bu karakterlerini (bir de Elektra ile Colleen Wing) bir arada görebileceğimiz yeni yapımı Defenders’ı izlememize sayılı günler kaldı. Dizi 18 Ağustos’ta izleyici ile buluşuyor.

Öncelikle belirtmem gerekir ki karakterlerin dizilerini ayrı ayrı izlemiş (JJ hariç) ve beğenmiş biri olarak seyirci kitlesindeki büyük heyecanı anlıyorum ve yapımın başarılı olmasının kimseyi şaşırtmayacağının da farkındayım. Ancak şahsım adına eğer dizi başarısız olursa da hiç şaşırmayacağımı belirtmeliyim. Zira biraz dikkatli baktığımızda karakter tipleri bir hali birbirine benziyor. 4 tane ateşli silâh kullanmayan, yakın dövüşü tercih eden, adaleti sağlamak adına suçluları mutlaka canlı ele geçirip Amerikan Yargısına teslim eden karakter; ten rengi, cinsiyet ve boy/ebat farkı dışında nasıl bir çeşitlilik sunacak?

https://www.youtube.com/watch?v=4h3m7B4v6Zc

Facebook’taki “Marvel Avengers Alliance” oyununu oynayanlar bilirler ki bu 4 karakter de aynı kategori altında toplanmıştı (bkz. Scrapper). Hiç kan dökmeyen, ateş etmeyen veyahut atmayan, büyü yapmayan, şekil değiştirmeyen, zihin gücüyle azılı düşmanlarını oradan oraya uçurmayan 4 karakterden bahsediyoruz. ?????? Amma velâkin bu minvalde bazı görüşler Marvel’a bildirilmiş olacak ki yayınlanan teaserda her 4 karaktere de çeşitli roller yükleneceğini gördük. Ne kadar başarılı olur, pek kestirmek mümkün değil.

Ne dersiniz? Avengers ile sinema salonlarını dolduran Marvel, Defenders ile de seyircileri ekrana kitler mi?

Semih İspir
Semih İspir Sinemecra Yazarı
Tüm Yorumlar0
Scroll Top