Kariyerinin Zirvesine Komedi Filmleriyle Ulasan Oyuncular

Kariyerinin Zirvesine Komedi Filmleriyle Ulasan Oyuncular

Hollywood’da birçok ünlü isim şöhrete gişe rekorları kıran komedi filmleri sayesinde kavuştu. Zaman zaman farklı türlerde yapımlarda rol alsalar da hafızalara komedi filmleriyle kazınan aktörleri sizin için listeledik.

1-Jim Carrey

1962 yılında Kanada’da doğmuş olan Jim Carrey kariyeri boyunca pek çok filmde rol almıştır. Komedyen ve sinema oyuncusu olan Jim Carrey sinema hayatına ilk adımını 1993 yılında İn Living Color isimli TV şovu ile atılmıştır. Birçok dalda ödüle layık görülen Jim Carrey dünyaca tanınan bir komedyendir. Rol aldığı ilk sinema filmi olan Hayvan Dedektifi filmi ile ünlenmiştir. Oyunculuk hayatına 1970’lerin başında küçük rollerle başlamıştır. Sayısız filmde rol alan Jim Carrey’nin oynadığı son sinema filmi The Bad Batch isimli bilim kurgu filmidir.

2-Sacha Baron Cohen

 1971 doğumlu İngiliz komedyen ve oyuncu olan Baron Cohen birçok komedi filminde başrol oynamış ve seyirciye kendini sevdirmeyi başarmıştır. Birçok dalda sayısız ödül alan oyuncu, senaryosu olmadan birçok film çekmiştir. Oynadığı filmler; Ali G, Brüno, Borat, Grimsby Kardeşler, Diktatör vb. Komedi alanında birçok önemli yapıt ile ismini duyurmuş bir oyuncu olan Baron Cohen en son 2016 yılında vizyona giren Grimsby Kardeşler filmi ile adını duyurmuş ve seyirciden büyük ilgi toplamıştır. Kendine has tarzı ve oyunculuğu ile tam bir komedi oyuncusu olan Baron Cohen birçok esere daha imza atacak gibi gözüküyor.

3-Steve Carell

Steve Carell, 1962 doğumlu Altın Küre ödülü sahibi Amerikalı komedyen ve oyuncudur. Sayısız sinema filmi ve talk showa imza atan Carell birçok animasyon filminde de seslendirme yapmıştır. Birçok ödül alan ve kariyerini komedyenliğine borçlu olan oyuncu hala kariyerine devam etmektedir. Yaptığı seslendirmeler; Çılgın Hırsız, The Big Short, Minnions vs. Oynadığı sinema filmleri; Foxcatcher Takımı, Çılgın Aptal Aşk, Akıllı ol, Aman Tanrım, Aman Tanrım 2. Hala sinema filmlerinde rol almaya devam eden oyuncu seyirciler tarafından da sevilmektedir.

4-Adam Sanders

Adam Richard Sanders 1966 doğumlu Amerikalı sinema oyuncusu, komedyen, yönetmen, şarkıcı ve senarist. Birçok alanda çalışan ve kendisini gösteren Sanders ününü komedi alanındaki rollerine boçludur. Hala sinema filmlerinde rol almaya devam eden Sanders önümüzdeki birkaç yılda vizyona girecek olan Otel Transilvanya 3 adlı filmde de rol alacak. Özellikle 90’lı yıllarda birçok sinema filminde rol almış ve izleyicilere kendini sevdirmeyi başarmıştır. Rol aldığı sinema filmleri; Happy Gilmore, Karışık aile, Mirasyedi, Süper Baba, Jack ve Jill, Pixels, Otel Transilvanya vs.

5-Eddie Murphy

Edward Eddie Regan Murphy, 1961 doğumlu Amerikalı oyuncu ve komedyen. Akademi ödülüne aday gösterilmiş ve birçok türde çekilmiş olan sinema filmlerinde rol almış olan Murphy sinema kariyerine halen devam etmektedir. Sinema kariyeri 1982 yılında vizyona giren 48 Saat isimli sinema filmi ile başlamıştır. Birçok filme de seslendirme yapmıştır. 82’de başlayan kariyeri ile kendini kısa sürede izleyiciye sevdirmiş ve ününe ün katmıştır. Şuan dünyaca tanınan komedyen ve sinema oyuncusu Murphy sayısız filmde rol almıştır.

 

 

Tüm Yorumlar0
Scroll Top