Dünyanın Her Yerinden Hikayelerle Netflix Yapımları
Listeler

Dünyanın Her Yerinden Hikayelerle Netflix Yapımları

Netflix yapımlarının sayısı her yıl artarken gün geçtikçe klasikleşmiş ve sevilen dizi ve filmler de kütüphaneye ekleniyor.

Bilgisayar ya da televizyon başında uzun saatler geçirerek bir şeyler izleyen herkes için reklamsız ve yüksek çözünürlüklü izlemenin önemi büyük. Bazen gidemediğimiz yerlere gitmişiz hatta oralarda yaşıyormuşuz hissi veren dizi ve filmler yıllar boyuna hafızalara kazınıyor.

İşte Netflix’te izleyebileceğiniz dünyanın her yerinden yapımlar:

Amerika

New York – The Defenders. Uyumayan şehirde aksiyon dolu bir macera yaşamak isteyenler, Marvel’in The Defenders’ı sizin için. Dizinin dört kahramanı Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’in tek bir amaçları var, New York’u korumak.

•           San Francisco – Girl Boss. Meteliksiz ve asi Sophia internet üzerinden kıyafet satmaya başlayarak bir moda imparatorluğu kuruyor. Ancak yeni hayatına uyum sağlamakta hayli zorlanıyor. Hikaye San Francisco’da geçiyor.

•           Havana – Küba’nın Özgürlük Hikayesi. Netflix orijinal belgeseli Küba’nın tarihine ışık tutuyor. 50’den fazla uzman ve görgü tanığı ülkenin geçmişi anlatıyor, geleceğe dair öngörülerde bulunuyor. Biraz Küba havası almak isteyenlere…

Medellin – Narcos. Kolombiya’da çekilen efsanevi Narcos dizisi genç uyuşturucu kralı Pablo Escobar’ın hayat hikayesini anlatıyor. 2. sezon sonunda ölen Escobar’ın ardından ülkede hangi kokain kartellerini başa geçti, neler yaptı? Üçüncü sezon bu sorunun yanıtını veriyor.

 

Afrika

Kahire – The Pyramid Code. Hep Mısır piramitlerini görmek isteyip bir türlü fırsat bulamamış olanlar, piramitlerin gizemini, kadim sırları çözmeye çalışan bu belgeseli seyredebilir. Kahire’de nefesiniz kesilecek.

•           Johannesburg – Soccer City. Futbol, yoksulluk ve tutku. Güney Afrika ilk Dünya Kupası’na ev sahipliği yaparken beş Güney Afrikalı futbolcu, yaşadıkları zorlukları, verdikleri mücadeleyi i ve sporun kültürel önemini anlatıyor.

Avrupa

Madrid – Cable Girls. İspanya’da çekilen ile Netflix orijinal dizisi. 1920’lerin Madrid’inde Ulusal Telefon Kurumu’nda çalışan dört kadının hikayesi. Aşk, dostluk ve modern iş yaşamının zorlukları…

•           Marseille – Marseille.  Gücün, yolsuzluğun ve kefaretin masalı. Marseille şehrinin belediye başkanı koltuğunu halefine devretmeye hazırlanırken, beklenmedik bir olayın patlak vermesiyle bir savaş başlıyor.

•           Roma – Roma Tatili. Romantik bir şehir turuna ne dersiniz? 1953 yapımı romantik komedinin başrollerinde Gregory Peck ve Audrey Hepburn (bu rolüyle Oscar aldı) var. Hepburn’ün motosikletinin arkasına atlayıp İtalya’nın başkentini keşfedin.

 

Londra – The Crown. The Crown dünyanın en ünlü adreslerinden ikisi olan Buckingham Sarayı ve 10 Downing Street’te yaşananları ve 20. yüzyılın ikinci yarısını şekillendiren büyük olayların arkasındaki yalanları, aşkları ve entrikaları anlatıyor. İki konut, iki mahkeme, bir Taht.

 

Asya

Soçi – İkarus. Belgesel, Netflix orijinal yapımı. Bir Rus bilim adamı Soçi Kış Olimpiyatları’nda yarışan onlarca atletin doping kullanmasıyla ilgili ayrıntıları sızdırınca, Amerikalı bir yapımcı kendini büyük bir skandalın içinde buluveriyor.

•           Seul – Okja. Cesur Mija ile tanışın! En iyi arkadaşı, gözü gibi baktığı hayvanı Okja’nın uluslararası şirketler tarafından kaçırılıp yiyeceğe çevrilmemesi için varını yoğunu ortaya koyuyor. Seul’de heyecanlı bir macera.

Mumbai – Miss Lovely. 1980’li yıllar, Hindistan’ın Mumbai kenti ve dönemin film endüstrisi… İki kardeş, Vicky ve Sonu hayatlarını beş para etmez filmler çekerek kazanıyorlar…

 

Middle East – War Machine. Halktan destek bulamayan bir savaşı kazanma görevi verilen gururlu general, mücadeleye balıklama dalar; ancak kibrin en zorlu düşmanı olacağının farkında değildir. Afganistan’ın savaş ortamına hicivli bir bakış için Savaş Makinesi’ni izleyin.

Avustralya

Büyük Set Resifi – Great Barrier Reef.Tehlike altındaki, Avustralya’daki Büyük Set Resifi’ni görmek için suyun altına dalıyoruz. Bu belgeselle büyüleyici su alt dünyasını keşfetmeye hazır olun.

Queenstown – Top of the Lake.Sırra kadem basan 12 yaşındaki bir kız bulmaya kendini adayan gözü pek bir kadın dedektif, karanlık sırlar ve Yeni Zelanda’nın olağanüstü doğası bir arada.

 

Uluslararası

Earth’s Natural Wonders.“Bana tek ülke yetmez” diyenler yeryüzünün doğa harikalarını görmek isteyenler bu belgeseli izleyebilir. Everest, Büyük Kanyon, Amazon yağmur ormanları…

Işığın Masalları.Bu Netflix orijinal belgeseli sizi ünlü fotoğrafçıların peşine takılıp gezegenimizin doğa harikalarını ve yabancı kültürleri yepyeni bir bakış açısıyla görmeye davet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*