Sony ve Swisscom, Sanal İş Akışını Locarno Film Festivali’nde Tanıttı

Sony ve Swisscom, Sanal İş Akışını Locarno Film Festivali’nde Tanıttı

Sony ve Swisscom, Locarno Uluslararası Film Festivali’nde çoklu kanal sunumuna yönelik olarak sektörde bir ilki temsil eden gerçekten bulut tabanlı canlı ve post prodüksiyon platformunu tanıttı. İki şirket, Sony‘nin canlı akış teknolojisi Media Backbone HIVE‘ı ve Sony’nin yenilikçi sanal anahtarlayıcısını Swisscom‘un 4G birinci sınıf mobil ağı, güvenli veri merkezleri ve bulut platformu ile bir araya getirerek, canlı ve talep üzerine video içeriklerini türünün ilk örneği olan sanal bir prodüksiyon iş akışında sundu. Bu bulut tabanlı kurulum, tüm ölçeklerdeki prodüktörlerin ve yayıncıların etkili içerik oluşturmasını sağlıyor.

Sony ve Swisscom, Locarno Film Festivali’nde tamamen sanal bir iş akışını başarıyla çalıştırdı. İnovasyonu bir adım ileri taşıyan bu proje, Locarno Film Festivali ekiplerinin Sony XDCAM Video Kameralara ve hatta Akıllı Telefonlara bağlanarak içerikleri kablosuz olarak yakalamasını sağladı. Ürettikleri kayıt daha sonra Swisscom’un 4G mobil ağı üzerinden Swisscom bulutuna aktarıldı. Editörler, kamera ekibi daha sahadayken buluta gelen proxy içeriklere ulaşabildi ve hızlı yayın için Media Backbone Hive’ın web editörünü kullanarak düzenlemeye başlayabildi. Bu tamamen bulut tabanlı prodüksiyon platformu, önceki yılların aksine, festival ekiplerine çevrimiçi kitle için canlı içeriğin yanı sıra talep üzerine video içeriği oluşturma fırsatı da verdi. Ekip, daha sofistike bir efekt için platforma sorunsuzca entegre olan Adobe Premiere’i de kullanabildi.

Festivalin geleneksel bir prodüksiyon kurulumunun yapıldığı, sabit üç önemli alanı da CBK-WA100, Sony’nin kompakt kablosuz modülleri ve Swisscom LTE/4G dongle’larıyla donatılarak sanal anahtarlayıcıya kablosuz canlı akışlar aktarıldı. Bu sayede sosyal medya ekibi, sahaya daha fazla kişi göndermek zorunda kalmadan, Facebook’taki günlük canlı şov programı “Good Morning Locarno” için istediği içeriği seçebildi.

İlgili Linkler
Sinema Haberleri sony swisscom
Tüm Yorumlar0
Scroll Top