Tüm Zamanların En İyi Gerilim Filmleri

Tüm Zamanların En İyi Gerilim Filmleri

Hollywood ve Avrupa Sinemasının başarılı yapıtlarıyla günümüzün en popüler film türlerinden biri haline gelmiş olan Gerilim filmlerine ilgi her geçen gün artıyor. Korku ve polisiye filmler de çoğu zaman gerilim kategorisinde kabul ediliyor ve bu türde filmleri sevenler için seçenekler çoğalıyor. Binlerce gerilim filmi arasından en iyilerini film geceniz için bir araya getirdik.

1-Cehenneme Bir Adım (2005)

Cehenneme bir adım izleyeceğiniz gerilim dolu filmlerin en sürükleyicisi olmakta aday bir filmdir. 6 tane kız arkadaşın plansızca indikleri mağarada yalnız olmadıklarını anlamaları çok geç olmaz. Giriş kapısının beklenmedik bir kaya düşüşü ile kapanması sonucu çıkmadıkları mağara onlara mezar olur. Mağara içinde çıkışı ararken girdikleri tüneleler içinde yaşayan aç yaratıklarla doludur. Mağara içinde hem yaratıklardan kaçan hem de çıkış yolunu arayan arkadaşlar arasında gerilim artar. Eski sırlar ortaya dökülür ve birbirlerine sırt çevirirler. Tüm korku ve gerilim filmlerinde olduğu gibi herkes tek tek ölür ve film sonu beklenmedik bir şekilde biter. Cehenneme bir adım seri bir film haline gelirken birinci filmin bitiş şekli filmin devamının olacağına işaret miydi? İzleyip karar vermenizi öneririz.

2-6. His (1999)

Gerilimin sürükleyici hissinin dramla birleştiği efsane bir film. Bruce Willis’in oyunculuğu ile küçük rol arkadaşı Haley Joel Osment’in oyunculuğu filme ayrı bir hava katmıştır. Psikolojik bir gerilim filmi olan 6. His bir psikiyatristin çocuk ruh sağlığı hakkında çok başarılı olmasını ama Cole adında bir çocuktaki sorunun diğer çocuklardan farklı olmasını çok geç anlamasını konu etmiştir. Hayaletler gerilim filmleri için biçilmiş kaftandır ve 6. His filmi içerisinde de bulunan birkaç hayalet vardır. Sürükleyici bir gerilim için mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

3-Saklambaç (2005)

Karısını yeni kaybeden 9 yaşında kızı ile yalnız başına kalan bir doktorun hayatını konu alan bir filmdir. Filmi konusunun gerilim olması küçük kızın hayali arkadaşlarından kaynaklanmaktadır. Emily ile iletişim kurmaya çalışan babası korkunç gerçeklerle yüzleşir kızının hayali arkadaşları hiçte masum değillerdir. Sürükleyici bir film olması başrol oyuncusu Robert De Niro olmasından da kaynaklıdır.

4- Diğerleri (2001)

Nicole Kidman’ın muhteşem oyunculuğu Diğerleri filminin izleyici üzerinde etkisini çoğaltmıştır. İkinci dünya savaşı sonrasında eşini kaybeden bir anne iki çocuğu ile büyük bir evde yaşamaktadırlar. Çocukların güneş hassasiyeti nedeniyle evleri hep karanlıktır. Küçük çocuk evde kendisinden başka birilerinin de yaşadığına inanır ama annesi sürekli bu durumdan rahatsızdır. Filmin sonunu mutlaka görmelisiniz hiçte sandığınız gibi bitmeyeceğine emin olabilirsiniz.

5- Jaws (1975)

Hala Jaws filmi izlemediniz mi? O zaman tavsiye ederiz. Filmin konusunu zaten duymuşsunuzdur. Denizlerin katili köpek balığının insanların tadına bakması ve vazgeçemeyişinin öyküsünü anlatan film gerilimine gerilim katan müziği ile izleyicilerini etkilemeyi başarır.

6-Kelebek Etkisi (2004)

Eski bir film olan ama izleyicilerde etkisi uzun süre geçmeyen Kelebek etkisi geçmişinden rahatsız olan bir gencin geçmişte düzeltmek istediklerini değiştirmesi ile gelecekte oluşturduğu etkiyi konu alır. Müthiş bir gerilim ve içinden çıkılmayan döngüyü hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

7-Siyah Kuğu (2010)

Genç bir balerinin yeteneklerinin sınırını belirlerken yaşadığı kimlik karmaşasını konu alan gerilim filmidir. Dansın Nina için bir tutkuya dönüşmesi ve içindeki karanlık tarafıyla yüzleşmesinin sonuçları iyi olmamıştır.

8-Zindan Adası (2009)

İki polisin akıl hastanesinde yaşadığı gerilim dolu dakikaların sonu tahmin edemeyeceğiniz bir şekilde bitmiştir. Leonardo Di Caprio’nun muhteşem oyunculuğu ve filmin sürükleyici konusu izleyicileri etkilemektedir.

9-Kızıl Nehir (2000)

Yine muhteşem bir film ve yine ummadığınız bir son. bir romanın hikayesinden alınan filmin konusu iki polisin içinden çıkamadığı bir cinayeti anlatmaktadır. Sürükleyici ve gerilim dolu dakikalara cinayette eklenince izlenmesi gereken muhteşem bir konu ortaya çıkmaktadır. Oyuncuların kalitesi de gözden kaçılmaz bir durumdur.

10-Telefon Kulübesi (2002)

Bir film hem baştan sona kadar telefon kulübesinde geçer hem de bu kadar gerilim ve keyifli dakikaları ile izleyiciyi etkilemesi inanılmaz bir şeydir. İzlemenizi şiddetle tavsiye ettiğimiz bir filmdir.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top