İngiltere’de Çekilmiş Tüm Zamanların En Romantik 5 Filmi

İngiltere’de Çekilmiş Tüm Zamanların En Romantik 5 Filmi

İngiltere birçok film türünün konusu için en iyi mekânlar arasında yerini almıştır. İngiltere manzaraları, tarihi mimarisi ve efsane sokakları ile romantik filmlerinde aranan mekânları haline geldi. En iyi romantik filmler için İngiltere kapılarını senarist, yapımcı ve oyunculara keyifle açtı.

1- The Holiday (Tatil)

Iris Londra’da yaşayan aşk acısı çeken bir köşe yazarıdır. Yaşadığı karşılıksız aşk onu çok yaralar ve bir internet sitesi yardımıyla ev değişerek tatile çıkmaya hazırlanır. Kısa bir süreliğine evini değiştireceği Amanda Woods ihanete uğradığı sevgilisinden uzaklaşmak ister ve gerçekten seven birinin hiç olmayacağına inanır böylelikle filmin ana konusu oluşmuş olur. İki farklı kişi farklı evlerde farklı kişilerle karşılaşır ve ortaya muhteşem romantik bir film çıkar. Bu romantik filmi izle ve değerli vaktini muhteşem bir film için keyifle harca.

2- One Day (Bir Gün)

Birbirilerinden çok farklı iki kişi ve aşka çok geç kalışlarını konu alan bir filmdir. One Day romanından alınan konusu kitabı kadar filmini de çok sevileneler arasına yerleşmesini sağlamıştır. Emma ve Dexter’ın uzun süren arkadaşlığının aslında aşk olduğu çok geç fark edilir. Ummadığınız bir anda biten bu filmin etkisini üzerinizden atamayacaksınız. Romantik filmler arasında en çok sevilen One Day’i hala izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz.

3-End Of The Affair (Zor Tercih)

Yasak bir ilişki yaşayan çift Londra’nın savaşta olduğu günlerden birinde ölümden dönerler ve Sarah sevgilinden habersiz yaşadıkları yasak ilişkiyi sonlandırır. Ve yıllar sonra birbirleri ile karşılaşmaları ile aşkları tekrar alevlenir ve bu sefer aşklarını bitirmeye niyetleri yoktur.

4- Notting Hill (Aşk Engel Tanımaz)

William Londra’da yaşamakta ve eşinden yeni ayrılmıştır. Ve yaşadığı yerde kitapçı dükkanı vardır. Sıradan bir hayatı olan William’ın kitapevine gelen dünyaca ünlü film yıldızı Anna Scott ile hayatı tamamen değişecektir.

5-Pride And Prejudice (Aşk Ve Gurur)

Gururun aşk ile savaştığı bu filmde kardeşler arasında umulmadık bir kargaşa yaşanır. Sıradan hayatı olan bir ailenin yeni komşuları ile hayatları karmaşık bir hale gelir. Kızları için iyi bir kısmet olduğunu düşünen anne ve kardeşler arasında karmaşa gelen aşk haberi ile daha da ilgi çekici hale gelir.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top