Cloverfield Paradoksu Netflix’te

Cloverfield Paradoksu Netflix’te

The Cloverfield Paradoksu’nun Netflix’te yayınlandığı müjdesini muhtemelen aldınız. Netflix, pazar günkü Super Bowl karşılaşmasında dört gözle beklenen J.J. Abrams’ın Cloverfield serisinin devam filminin platformda yayınlanacağı haberiyle Hollywood hayranlarını sevindirdi. Netflix, bu yıl içinde sinemalarda vizyona girmesi beklenen filmi, erkenden sinema severlerin evlerine getirdi.

Savaşın eşiğinde, bir gezegenin yörüngesinde dolaşan bilim insanları enerji krizini çözmeye çalışırken karanlık ve alternatif bir gerçeklikle karşılaşırlar… Julius Onah’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, David Oyelowo, Gugu Mbatha-Raw, Daniel Brühl ve Chris O’Dowd’un rol aldığı yapım, Cloverfield serisinin üçüncü filmi. İlk film, 10 yıl önce çekilen Cloverfield’di, onu 2016 yılında Cloverfield Yolu No: 10 takip etti.

Cloverfield Paradoksu, Netfix’teki pek çok Hollywood yapımından sadece biri. İşte, özellikle bilim kurgu ve fantastik film meraklısı Netflix kullanıcılarının kaçırmak istemeyecekleri bazı yapımlar…

  • Bright. Türler arası gerilimin arttığı Los Angeles’ta, biri insan diğeri Ork iki polis korkunç güçlere sahip bir obje bulur ve kehanetlerin bahsettiği bir savaşın ortasına düşer. Aksiyonu bol gerilimin başrolünde en büyük Hollywood yıldızlarından Will Smith var. Ona Joel Edgertonand ve Noomi Rapace eşlik ediyor. Yönetmense David Ayer. Geçen yılın en çok konuşulan yapımların biriydi. Devamı çekiliyor.
  • Ex-Machina. 2015 yapımı bilim kurgunun senaristi ve yönetmeni Alex Garland. Film, en iyi özel efekt dalında Oscar aldı (ayrıca en iyi orijinal senaryo dalında da aday gösterilmişti). Başrollerde Domhnall Gleeson, Alicia Vikander ve Oscar Isaac’ı izlediğimiz filmde insan ile makine arasındaki sınır muğlaklaşıyor.
  • Lucy. Yönetmen Luc Besson, oyuncular Scarlett Johansson ve Morgan Freeman demek, bu 2014 yapımı filmi neden izlemeniz gerektiğini anlatmaya yeter herhalde. Film, insanoğlunun beyin gücünün sadece yüzde 10’unu kullandığı mitinden yola çıkıyor.
  • Seçilmiş. İki Oscar ödüllü oyuncu, Meryl Streep ve Jeff Bridges arzıendam ediyor. Lois Lowry’nın 1993’te yayımlanan çoksatar romanından uyarlanan hikaye, sözde ideal bir dünyada yaşayan Jonas’ın (Brenton Thwaites) mücadelesine odaklanıyor. 2014 yapımı, Phillip Noyce imzalı.
  • Batman: Kara Şövalye Üçlemesi. Batman Başlıyor (2005), Kara Şövalye (2008) ve Kara Şövalye Yükseliyor (2012). Hepsinin yönetmeni Christopher Nolan ve hepsinde Batman olarak Christian Bale karşımıza çıkıyor. Tabii ona eşlik eden birçok ünlü isim de cabası.
  • Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi. J. R. R. Tolkien’in eserinden uyarlanan kült serinin yönetmeni Peter Jackson. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001), Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002) ve Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü’nü (2003) peş peşe izleyip film maratonu yapmaya ne dersiniz?
Scroll Top