Netflix Dizileriyle Moda Tarihine Yolculuk Zamanı
Listeler

Netflix Dizileriyle Moda Tarihine Yolculuk Zamanı

Netflix’te sadece hikayeleri ve oyuncularıyla değil, farklı dönemlerin modasını yansıtan kıyafetleriyle de göz dolduran diziler mercek altında. Kostüm tasarımları, saç ve makyajlarıyla da konuşulan diziler sizi birçok dönem için nostaljik yolculuklara çıkarabilir.

İşte 1960’lardan 2010’lara en tarz diziler:

  • 60’lar – The Crown: Kostüm tasarımcısı Jane Petrie ikinci sezonda da harikalar yaratıyor. Kraliçe II. Elizabeth’in 1960’lardaki hayatı, sadece şaşaalı kıyafetleri için bile seyredilebilir.
  • 70’ler – The Get Down: Baz Luhrmann imzalı dizi, 1970’lerin sonlarında New York sokaklarında hip-hop’un doğuşunun izini sürüyor. Daha fazla söze gerek var mı?
  • 80’ler – GLOW: Fosforlu renkler, plastik takılar, alın bantları ve rengarenk taytlar. 80’ler modasında ne varsa, güreşçi kadınların serüvenini anlatan bu dizide de var.
  • 90’lar – Everything Sucks: 1996 yılına, ABD’nin Boring kentine (ki sıkıcı anlamına geliyor) ışınlanıyoruz. Yetişkinliğe geçmenin zorluklarıyla boğuşan gençler ve tabii bol bol moda nostaljisi…
  • 2000’ler – Gossip Girl: 2007’de yayınlanmaya başlayan diziyi hatırlamayan var mı acaba? New Yorklu Blair Waldorf ve Serena van der Woodsen’in stilleri. Hala hafızalarda…
  • 2010’lar – Love: Yaratıcıları arasında Judd Apatow’un da bulunduğu bu komedide, Mickey ve Gus’ın modern ilişkilerine tanıklık ediyoruz. Mickey’in vintage giysileri görülemeye değer.

 

 

The Crown