3. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’na Başvurular Başladı

3. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’na Başvurular Başladı

DenizBank’ın kültür ve sanatı toplumun geniş kesimleri ile buluşturma misyonu doğrultusunda, Türsak Vakfı işbirliğinde hayata geçirdiği 3. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması için başvurular başladı.

Sinema sanatının gelişimine destek sunmak amacıyla bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen projeyi değerlendiren DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “DenizBank olarak kültür ve sanatın tüm dallarına kurulduğumuz günden bu yana destek vermeyi toplumsal görev bildik. Geride bıraktığımız 2 senelik süreçte, hikayeleriyle, senaryolarıyla Türk sinemasına iz bırakacağına inandığımız genç yeteneklere ulaştık. Bu yıl da senaryo konusunda hevesi olan profesyonel ya da amatör ruha sahip tüm senaristlerimizi yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz” dedi.

İşbirliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yaşar, “DenizBank ile başlattığımız bu projenin asıl amacı sinemamızın en büyük ve belirleyici ihtiyacı olarak gördüğümüz iyi senaryo yazımının altyapı ve geleneğini oluşturmak, onu çağdaş sinemanın bilgi birikim ve senaryo aktörleriyle buluşturmaktır. Büyük bir ilgi gören ve her yıl daha da geliştirerek 3.sünü gerçekleştirdiğimiz bu etkinliği Türk sinemasına emek veren herkese armağan ediyoruz” dedi.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top