Geleceğin Sineması’nda Destek Alacak Projeler Belli Oldu

Geleceğin Sineması’nda Destek Alacak Projeler Belli Oldu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı,Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle gerçekleştirilen Geleceğin Sineması‘nda ön elemeyi geçen 40 adet proje arasından destek alacak 20 projeve post prodüksiyon desteği alacak 3 proje, Yönetmen Abdullah Oğuz’un Jüri Başkanlığı’ndayapılan ana jüri toplantısının ardından belli oldu.

Senarist/yönetmen Ceylan Özgün Özçelik, oyuncu Vildan Atasever, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Selçuk Yavuzkanat, senarist Zafer Tülünk, oyuncu ve yönetmen Caner Özyurtlu ve sinema yazarı Serdar Kökçeoğlu’nun katılmıyla gerçekleşen değerlendirme sonucu 20 projeye toplamda 60.000 TL verilirken, ilk 3’e giren projelere de post prodüksiyon desteği sağlanacak.

Geleneksel olarak 15 yıldır başarıyla gerçekleştirilen “Geleceğin Sineması” yarışması ile öğrencilere post prodüksiyon dahil 1.500.000 TL değerinde maddi ve ayni destek yaratan Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK), bir yandan Türk sinemasının geleceği için ışık yakarken bir yandan da akademik başarıları için film yapması gereken öğrencileri daha iyi projeler hayal edebilmeleri konusunda motive etmeye devam edecek.

Ana Jürisi Tarafından Belirlenen ve Destek Alacak 20 Proje:

3 Duvar / Aysun Karaosman
36. Kare / Aysun Karaosman
Çare / Faruk Güler
Çorbada Tuzun Olsun / Mehmet Oğuz Yıldırım
Düşüş / Gökay Aydın
El Feneri / Engin Korkut
Fegere / Cahit Demir
Higgs Bozonu / Ferhatcan Mekik
Kadına Close-Up / Orkun Güntem
Kollar / Melih Önder
Köpek / Soner Sert
Patates Olmak Çok Zor / İlke İzgi
Ramazan Strike / Serkan Uzunyol
Ronaldo / Ciwan Zengin
Sinemamızda Bir Don Kişot / Muzaffer Çeliktenyıldız
Siyah Bant / Hatice Aşkın
Takas / Mehmet Kanadlı
Tuval / Ümit Karaçam
Yeraltının Sesi / Ayşen Öztekin
Yeryüzünde Son Günler / Melike Ceren Arslan
Tüm Yorumlar0
Scroll Top