James Cameron’un AVATAR Devam Filmlerini Çekeceği Kamera Açıklandı

James Cameron’un AVATAR Devam Filmlerini Çekeceği Kamera Açıklandı

James Cameron‘ın Lightstorm Entertainment’ı, yakında çekilecek Avatar devam filmlerinde ana görüntü için Sony’nin yeni VENICE film kamerası sistemini kullanacak.

2009’da vizyona giren ve yine Sony profesyonel kameralarıyla çekilen ilk “Avatar” filmi; ilgi çekici hikayesi, sürükleyici 3D görüntüleri ve olağanüstü görselleri ile gişe rekorları kırdı. Serinin yeni filmleri; gelişmiş özel efektler, daha ayrıntılı prodüksiyon koşulları ve zorlu canlı aksiyon sahneleri ile görsel kalitesini büyük ölçüde yükseltecek.

Lightstorm’a göre Avatar hikayesine devam etmek ve izleyicilere yepyeni bir deneyim yaşatmak için doğru tercih Sony VENICE kamera sistemi idi.

Yönetmen James Cameron şunları söyledi: “VENICE kamera, şimdiye kadar gördüğüm en olağanüstü görüntüyü sunuyor. Siyahlar zengin, derin ve kadife gibi; vurgular ve kaynak ışıkları inanılmaz parlak. Yüksek Dinamik Aralık teriminin anlamını ilk defa gerçekten kavradık.”

VENICE kullanılan “Avatar” devam filmlerindeki ana görüntü aşamasının 2019’un ilk çeyreğinde başlaması beklenirken, performans çekimi halihazırda yapım aşamasında bulunuyor. Süreç; çoklu Alpha aynasız değiştirilebilir lensli kameralar, PXW-Z450 ve PXW-320 video kameralar ve RX0 kamera gibi çeşitli ek Sony görüntüleme teknolojileri ile destekleniyor.Prodüksiyonda, kamera arkası ve fotoğraf çekimi için de Sony F55 ve Alpha kameralar kullanılıyor.

Cameron, “19 yıldır Sony CineAlta kameralarla zevkle çekim yapıyorum ama VENICE kamera ile Avatar 2 ve 3’ü çekmek için gerçekten sabırsızlanıyorum” diye ekledi.

Sony, VENICE’i Lightstorm’un spesifik ihtiyaçlarına uygun olarak özelleştirmek için yakın iş birliği içinde çalıştı ve James Cameron, prodüksiyon ekipleri ve Sony mühendislik ekibi arasında düzenli toplantılar düzenlendi.

Sony Electronics Dijital Görüntüleme Başkanvekili Neal Manowitz, “Devam eden bu geliştirme iş birliğindeki amacımız, Lightstorm’un vizyonunu gerçekleştirmesi ve hikaye anlatımına eşsiz yaklaşımını sunması.Avatar’da, VENICE oldukça zorlu ortamlarda kullanılacak. Kameranın Full Frame sensörü; en-boy oranı, çeşitli bokeh ve çekim gereksinimlerine uygun lens seçimi konusunda tam esneklik ve özgürlük sağlıyor” diye konuştu.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top