“Fisheye”, Sony VENICE ile Çekilen İlk Uzun Metrajlı Avrupa Filmi Oldu

“Fisheye”, Sony VENICE ile Çekilen İlk Uzun Metrajlı Avrupa Filmi Oldu

Sony’nin CineAlta Full Frame sistem kamerası VENICE, Polonya yapımı “Fisheye” ile ilk kez uzun metrajlı bir Avrupa filminin çekiminde kullanıldı. Yönetmenliğini Michał Szcześniak’ın, çekimlerini ise görüntü yönetmeni Paweł Dyllus’ın yaptığı “Fisheye” bir gerilim filmi.

Sony VENICE; full frame 24×26 mm, Super35 ve Anamorfik dahil hemen hemen her formatta büyüleyici görseller yakalayabilen, etkileyici bir full frame görüntü sensörüne sahip. Prodüksiyon ekibinin söz konusu çekimde VENICE’i kullanmaya karar vermesinin temel nedenlerinden biri de sahip olduğu bu özellik.

KOSMOS Production Yapımcısı Ewa Szwarc bu kararı şöyle açıkladı: “Paweł Dyllus ile görüştükten sonra, Avrupa’da bu kamera ile çekim yapan ilk şirket olmaya karar verdik. ‘Fisheye’ filminin senaryosu, VENICE’in sferik ve anamorfik lensleri bir araya getirme özelliğine son derece uygun ve bu da filmin izleyicileri üzerinde yarattığı etkiyi güçlendirdi. Ayrıca düzenleme sürecinde post prodüksiyon imkanlarımızın artmış olmasından da son derece memnun kaldık.”

ATM System Sp. z o.o. teknik işler yöneticisi Marcin Mikołajczyk şunları ekledi: “Sony VENICE için hem Genesis G35 lensler hem de anamorfik Cooke S6i lensler kullanmayı teklif ettik ve Full Frame ve Anamorfik olmak üzere iki lisans satın aldık çünkü operatörlerin farklı formatları bir araya getirmeyi sevdiğini biliyoruz ve buna ek olarak mümkün olan en harika çekim olanaklarını temin etmek istedik.”

Tüm Yorumlar0
Scroll Top