Henning Mankell’in İkonik Dedektifi Young Wallander Netflix’e Geliyor

Henning Mankell’in İkonik Dedektifi Young Wallander Netflix’e Geliyor

Henning Mankell’in çok satan Kurt Wallander romanlarından uyarlanan Young Wallander, yeni bir Netflix orijinal dizisi olarak ekranlara gelecek.

Modern İsveç’te geçen cesur ve orijinal hikayede, Henning Mankell’in ikonik dedektifi Kurt Wallander’ı heyecan verici ilk vakasını araştırırken izleyeceğiz. Yirmili yaşlarının başında, yeni mezun bir polis memuru olan Kurt, kendi kimliğini oluşturacak profesyonel ve kişisel tecrübelerle karşı karşıya gelecek.

Oyuncu kadrosunda hem İngiliz hem de İsveçli isimlerin yer aldığı drama türündeki dizi altı bölümden oluşacak ve dizinin çekimleri 2019 içerisinde başlayacak.

Geçtiğimiz yirmi yıl boyunca hem İngiltere hem de İsveç’te birçok dizi ve filmde kaynak olarak kullanılan Kurt Wallender romanları, bu kez bir Netflix orijinal yapımına ilham verecek. Young Wallander’ın yaratıcılığını üstlenen Banijay Grup şirketi Yellow Bird UK, aynı zamanda 2008 yılında BBC’de yayınlanan Wallander dizisinin de prodüksiyonunu üstlenmişti.

Netflix Orijinal Yapımları Uluslararası Başkanı Erik Barmack, konuyla ilgili şunları söyledi: “40 milyon satış rakamına sahip Wallander romanları, 40’tan fazla dile çevrilmesine rağmen özündeki İsveç kültürünü kaybetmemiş bir seri. Yellow Bird tarafından çekilen Wallender dizisi de hem dünyada hem de İngiltere’de büyük başarı yakalamıştı. Netflix olarak bu geleneği sürdüreceğimiz ve Mankell ile Yellow Bird tarafından yaratılan bu efsaneye yeni katmanlar ekleyeceğimiz için çok heyecanlıyız.”

Yellow Bird K Yaratıcı Direktörü Berna Levin, projeyle ilgili şöyle konuştu: “Henning Mankell’in sevilen karakteri Kurt Wallander’ın bizim için çok özel bir anlamı var, kendi adını taşıyan dizisi Yellow Bird’ün ilk çektiği diziydi. Bu yüzden, Yellow Bird UK tarafından çekilecek bu ilk dizi için Netflix ile yola çıkmaktan çok büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Wallander’ı genç bir adam olarak tanıyıp, zamanla ve tecrübeyle tanıdığımız karakter haline gelişine tanıklık edecek olmamız çok heyecan verici bir fırsat. Keskin zekası, gençlik heyecanı ve insaniyetiyle hem mevcut hayranlarını mutlu edeceğinden hem de yeni kitlelere ulaşacağından hiç şüphemiz yok.”

Tüm Yorumlar0
Scroll Top