“Free Solo” Belgeseli Oscar’a Aday Oldu

“Free Solo” Belgeseli Oscar’a Aday Oldu

National Geographic’in ödüllü belgesel yapımcısı E. Chai Vasarhelyi ile dünyaca ünlü fotoğrafçı ve dağcı Jimmy Chin’in ortak çalışması “Free Solo”, 91. Akademi Ödülleri’nde “En İyi Belgesel” dalında adaylar arasında yerini aldı. Belgesel, serbest solo dağcı Alex Honnold’un ilham verici hikayesini anlatıyor. Dünyanın en ünlü kayasına, Yosemite Ulusal Parkı’ndaki 1 kilometre uzunluğundaki El Capitan’a, ipsiz tırmanan en usta isimler arasında yer alan Alex’in tırmanışı, ölüm ya da mükemmele ulaşmak anlamına geliyor.

Zafere giden yolda hem vücudunun hem de inancının sınırlarını zorlayan bir dağcının heyecan verici hikayesi “Free Solo”, Mart ayında National Geographic ekranlarında izleyicilerle buluşacak. 91. Akademi Ödülleri ise 24 Şubat Cumartesi’yi 25 Şubat Pazar’a bağlayan gece sahiplerini bulacak.

Ödüllü yönetmenlerden nefes kesen belgeselleri, dünyaca ünlü oyuncuların rol aldığı kaliteli yapımları ve ses getiren lokal prodüksiyonları Türk izleyicisi ile buluşturan National Geographic kanalını Digiturk, D-Smart, KabloTV ve Tivibu platformlarından izleyebilirsiniz.

Tüm Yorumlar0
Scroll Top